WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pierwszy raport ESG Grupy Enea

  • 1 czerwca 2021 09:18
  • Autor: AMC
Reklama

Grupa Enea opublikowała pierwszy raport ESG, w którym kompleksowo zostały przedstawione działania w sferze ochrony środowiska, zaangażowania społecznego oraz odpowiedzialnego zarządzania podejmowane w 2020 r. Nowoczesny serwis internetowy, w którym informacje przygotowane są zgodnie z międzynarodowymi standardami raportowania GRI Standards, prezentuje nie tylko osiągnięte wyniki, ale także zobowiązania Grupy na przyszłość, m.in. w zakresie transformacji w kierunku koncernu zeroemisyjnego.

- Model działania Grupy Enea niezmiennie opiera się na równoprawnym traktowaniu celów gospodarczych, społecznych i ekologicznych, stąd raporty niefinansowe z lat ubiegłych były określane mianem raportów zrównoważonego  rozwoju. Tegoroczna publikacja jest pierwszą, która ukazuje się jako raport ESG, gdyż prezentuje informacje w podziale na sferę środowiskową, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego - czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze światowymi standardami, raport w sposób kompleksowy opisuje działalność Grupy Enea, prezentując jednocześnie kierunki jej rozwoju oraz obszary pozabiznesowe, które tworzą wartość dla interesariuszy. Takie podejście zwiększa skuteczność oceny pozafinansowej przedsiębiorstw, m.in. przez inwestorów, analityków oraz niezależne agencje ratingowe.

Grupa wskazuje w raporcie ESG w jaki sposób będzie odpowiadać na wyzwania transformacji energetycznej i działać na rzecz ochrony klimatu, uwzględniając Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Opracowane i zebrane w raporcie dane to wartościowe informacje dla wszystkich interesariuszy Grupy. 

W raporcie przedstawiono podejście Grupy Enea do zarządzania poszczególnymi obszarami, w tym środowiskowymi, pracowniczymi i społecznymi, obowiązujące wewnętrzne polityki i procedury, jak również rezultaty podejmowanych działań. Szczególnie dużo miejsca poświęcono dwóm kwestiom o znaczeniu ogólnospołecznym.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

CKLGV
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]