REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Wierzą i inwestują w rozwój elektromobilności

  • 25 czerwca 2021 09:26
  • : : autor: AMC
Reklama

Funkcje dedykowane zarządzaniu pojazdami elektrycznymi w rozwiązaniu WEBFLEET zostały docenione w tegorocznej edycji konkursu Fleet Derby, zwyciężając w kategorii produkt/usługa flotowa: Ekologiczne rozwiązania dla flot samochodowych - informuje spółka.

Webfleet Solutions, europejski dostawca rozwiązań telematycznych zwyciężyła w plebiscycie magazynu „Fleet. Auto w firmie” – Fleet Derby 2021. Usługi i funkcje platformy WEBFLEET przeznaczone do efektywnego monitorowania i zarządzania pojazdami elektrycznymi uzyskały największą liczbę głosów w kategorii produkt/usługa flotowa: Ekologiczne rozwiązania dla flot samochodowych, zdobywając tytuł laureata i pamiątkową statuetkę.

- Nagroda Fleet Derby ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż za pośrednictwem oddanych głosów przyznawana jest przez użytkowników rozwiązań flotowych – naszych klientów – mówi Agnieszka Szwaj, Marketing Manager Poland & EE, Webfleet Solutions.

- Mocno wierzymy i inwestujemy w rozwój elektromobilności. Jako jeden z pierwszych dostawców telematycznych zaproponowaliśmy funkcje do monitoringu i efektywnego zarządzania pojazdami elektrycznymi. Bardzo aktywnie uczestniczymy w edukacji i promowaniu elektryfikacji transportu i cieszymy się, że klienci pragną zmieniać swoje floty w tym kierunku. To wyróżnienie zmobilizuje nas dodatkowo do jeszcze bardziej intensywnych prac i doskonalenia naszych rozwiązań dla EVs - dodaje.

Spółka informuje w komunikacie, że na platformie WEBFLEET zarządzający flotą mogą za pomocą jednego interfejsu monitorować i zarządzać pojazdami wszystkich typów – zarówno tych z silnikami spalinowymi, hybrydami, jak i elektrycznymi. Analizując dane dotyczące rodzaju i liczby wykonywanych podróży są w stanie ocenić, które pojazdy mogą być zastąpione przez pojazdy elektryczne i które modele pojazdów elektrycznych będą najbardziej odpowiednie do potrzeb firmy. Monitoring w czasie rzeczywistym poziomu naładowania baterii, zasięgu jazdy czy potrzeb w zakresie ładowania oraz konserwacji pozwoli dodatkowo maksymalizować oszczędności i efektywnie zarządzać całą flotą.

- Raport Webfleet Solutions, dotyczący elektryfikacji flot w Europie i w Polsce wykazał, że zdecydowana większość samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych, obecnie wykorzystywanych do celów komercyjnych w Europie, mogłaby zostać zastąpiona modelami elektrycznymi. Ponadto ponad jedna trzecia flot, wykorzystujących auta osobowe i lekkie pojazdy dostawcze, mogłaby działać wyłącznie w oparciu o pojazdy elektryczne. Gdyby wszystkie analizowane floty przełączyły się na pojazdy elektryczne to ich łączna emisja CO2 zmniejszyłaby się o 31 proc. - czytamy.

W Polsce 49 proc. pojazdów we flotach mogłoby w chwili obecnej zostać zamienionych na pojazdy elektryczne. Choć potencjał elektryfikacji jest niższy niż w innych państwach EU, to biorąc pod uwagę aktualną liczbę pojazdów z napędem elektrycznym na poziomie 20 tys. (dane na koniec lutego 2021 r. wg Licznika Elektromobilności PSPA i PZPM), jego wykorzystanie zdecydowanie wpłynęłoby na obraz transportu w naszym kraju.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]