WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pilotażowa oferta fotowoltaiczna PGNiG dla klientów indywidualnych

  • 12 lipca 2021 10:24
  • Autor: AMC
Reklama

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miastach i powiatach. Osoby zainteresowane pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty w wybranych stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta PGNiG oraz za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii - informuje spółka.

– Dywersyfikujemy i sukcesywnie zwiększamy atrakcyjność oferty PGNiG dla klientów indywidualnych. W ramach tworzenia segmentu OZE rozwijamy fotowoltaikę. W transformacji energetycznej polskiej gospodarki kluczową rolę odgrywać będzie gaz ziemny, ale energia ze źródeł odnawialnych, w tym ze słońca, będzie miała coraz większy udział w miksie energetycznym naszego kraju – mówi Paweł Majewski, prezes PGNiG SA.

Oferta pod nazwą Fotowoltaika dla domu jest realizowana przez PGNiG Obrót Detaliczny we współpracy z doświadczonymi partnerami zewnętrznymi i obejmuje kompleksową realizację inwestycji, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci. Dokładne informacje na temat lokalizacji objętych pilotażem znaleźć można pod adresem: pgnig.pl/fotowoltaika-dla-domu

Od ponad roku z naszej oferty fotowoltaicznej korzystają Klienci biznesowi. Przez ten czas zebraliśmy wiele wartościowych doświadczeń, które przygotowały nas do uruchomienia pilotażowej oferty dla Klientów indywidualnych. Jestem przekonany, że zainteresowanie w tej grupie będzie duże, a wartością dodaną będzie czystsza i tańsza energia w polskich domach – mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

W ramach oferty PGNiG, klienci zainteresowani korzystaniem z energii fotowoltaicznej, będą mogli liczyć na indywidualny dobór rozwiązania do własnych potrzeb wraz z wymiarowaniem i profesjonalnym montażem instalacji. Za realizację procesu sprzedaży i instalację modułów fotowoltaicznych będą odpowiedzialni zewnętrzni partnerzy PGNiG, posiadający szerokie doświadczenie w tym segmencie. Fotowoltaika dla domu jest skierowana do konsumentów, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych zarówno będących, jak i niebędących klientami Spółki.

Klienci indywidualni, którzy zdecydują się na fotowoltaikę, w przypadku budynków już istniejących, mogą liczyć na dofinansowanie do 3000 zł w ramach programu Mój prąd, który uruchomiony został 1 lipca i ma na celu rozwój energetyki prosumenckiej. Ponadto, dzięki współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska, klienci PGNiG Obrót Detaliczny, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, mogą uzyskać korzystne finansowanie w ramach pożyczki Pełnym Oddechem.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

UJZUR
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]