WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pierwszy polski partner giełdy energii elektrycznej Nord Pool

  • 11 sierpnia 2021 14:08
  • : : autor: AMC
Reklama

Platforma LUXtrade autorstwa Transition Technologies, wspierająca procesy biznesowe m.in. w handlu energią elektryczną, jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikację na giełdzie Nord Pool w zakresie obsługi rynku IDM (Intraday Market). To oficjalne partnerstwo zawarte w zgodzie z ISV (Independent Software Vendor) poprzedzone zostało testami gwarantującymi bezpieczeństwo korzystania z nowej formy handlu energią - informuje spółka.

- Wielofunkcyjny i wielomodułowy system LUXtrade jest stale rozwijany i dostosowywany do nowych możliwości handlu na rynkach energii. Obecnie jest on w pełni gotowy do obsługi wszystkich operacji giełdowych realizowanych na platformie Nord Pool w zakresie Rynku Dnia Bieżącego. Dzięki tej kooperacji klienci zyskują dostęp do nowej, w pełni bezpiecznej formy handlu energią z wykorzystaniem aplikacji FX Trade, która do tej pory była wykorzystywana także na innych platformach giełdowych - czytamy w komunikacie.

Na platformie giełdowej Nord Pool maklerzy z poszczególnych regionów posiadają dostęp tylko do ofert, których fizyczna dostawa jest możliwa. Zbierając informacje od operatorów sieci przesyłowych, operator rynku umożliwia dokonywanie transakcji transgranicznych. Handel możliwy jest na instrumentach godzinowych i blokowych, których okresy definiowane są przez samych uczestników, a rozliczanie transakcji obywa się w euro. Bramki handlowe zamykają się godzinę przed rozpoczęciem fizycznej dostawy. W kontekście obsługi operacje wykonywane na Intraday Nord Pool są zbliżone do tych dostępnych już wcześniej w Polsce.

- Podjęcie współpracy z Nord Pool jest dla nas ważnym wydarzeniem, tym bardziej że jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która otrzymała taki certyfikat. Jest to potwierdzenie tego, że Transition Technologies jest godnym zaufania partnerem, a dzięki takiej kooperacji realnie przyczyniamy się do wzrostu zainteresowania handlem na międzynarodowych rynkach energii, a przez to do poprawy bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Gratuluję zespołowi Dawida Wójtowicza zintegrowaniu naszych systemów z kolejną platformą giełdową – mówi Ewa Kwapis, Dyrektor ds. Rynku Energii w Transition Technologies.

- Realizacja integracji systemu LUXtrade z platformą Nord Pool została wykonana wyjątkowo sprawnie w dużej mierze dzięki wzorowej komunikacji z operatorem rynku. Współpraca zespołu projektowego z wsparciem technicznym naszego partnera zakończyła się osiągnieciem postawionych celów i przygotowaniem funkcjonalności realnie zwiększających efektywność działań biznesowych uczestników rynku – mówi Dawid Wójtowicz, Ekspert ds. integracji z zewnętrznymi platformami giełdowymi w Transition Technologies.

Kooperacja Transition Technologies z platformą Nord Pool będzie konsekwentnie rozwijana w celu stałego udoskonalania procesów handlowych. W pierwszej kolejności będzie to rozwój mechanizmów algo-trading oraz integracja w zakresie rynku dnia następnego (DAM).

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]