WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Rusza konkurs na czujnik pomiaru stężenia wodoru

  • 6 września 2021 14:03
  • : : autor: AMC
Reklama

Ruszył nabór wniosków w konkursie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego na czujnik do pomiaru stężenia wodoru w gazie ziemnym. Zwycięzca może liczyć na 15 tys. zł oraz na współpracę z PGNiG przy realizacji pionierskiego programu wodorowego - informuje spółka.

- Grupa Kapitałowa PGNiG aktywnie uczestniczy w testowaniu możliwości dystrybucji paliw alternatywnych. W naszym Oddziale w Odolanowie pracujemy m.in. nad wzorcową mieszaniną gazu ziemnego i wodoru, którą bezinwazyjnie i minimalizując wszelkie ryzyka techniczne związane z jej dystrybucją, będzie można wprowadzać do sieci gazowych. Kluczowym elementem komercjalizacji tego procesu będzie zastosowanie rozwiązań, które umożliwią nam w sposób efektywny monitorowanie jego przebiegu – podkreślił Arkadiusz Sekściński, wiceprezes Zarządu PGNiG ds. rozwoju. 

- Mam nadzieję, że wyłonione w konkursie urządzenie pozwoli na dalszy rozwój projektów wodorowych PGNiG. Być może będzie miało swój udział w drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej – dodał Arkadiusz Sekściński.

Celem konkursu Zmierz H2 dla PGNiG jest opracowanie skutecznej, wysokoefektywnej ekonomicznie i technologicznie metody – w postaci odpowiedniego urządzenia – pomiaru stężenia wodoru w gazie ziemnym, gwarantującej dokładność i powtarzalność wyników przy jednoczesnej szybkiej i poprawnej detekcji. Zwycięski projekt powinien być konkurencyjny cenowo do stosowanych obecnie metod oraz możliwy do zastosowania w praktyce biznesowej Grupy Kapitałowej PGNiG.

Konkurs kierowany jest do osób fizycznych, prawnych oraz jednostek organizacyjnych. Laureaci konkursu będą mieli szansę podjęcia współpracy z PGNiG przy realizacji pionierskiego programu wodorowego z wykorzystaniem budowanej instalacji demonstracyjnej w Odolanowie.

Osoby zainteresowane proszone są o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy: zmierzH2@pgnig.pl. Na zgłoszenia w konkursie PGNiG czeka do 31 października. Twórcy najlepszych projektów zostaną zaproszeni na finał, który odbędzie się na początku grudnia w Warszawie.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]