WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Banner antysmogowy PGNiG poprawi jakość powietrza w Katowicach

  • 8 września 2021 13:24
  • Autor: AMC
Reklama

W centrum Katowic pojawił się wyjątkowy banner, wykonany ze specjalistycznego materiału pochłaniającego zanieczyszczenia powietrza. To kolejna pro-ekologiczna aktywność realizowana przez PGNiG Obrót Detaliczny w województwie śląskim w ramach programu Prosto po czyste powietrze - informuje spółka.

Banner o powierzchni 130 m kw. znajduje się na ścianie budynku położonego w pobliżu dworca PKP i Galerii Katowickiej. Reklama wyprodukowana jest z materiału The Breath, pochłaniającego zanieczyszczenia powietrza. Technologia The Breath absorbuje cząsteczki takich zanieczyszczeń, jak tlenki azotu, tlenki siarki, a także wysoce toksyczny i rakotwórczy benzen. Usuwając te gazy z atmosfery, technologia może zapobiegać zachodzeniu niektórych reakcji chemicznych, które powodują powstawanie cząstek wtórnych, takich jak PM10, PM1.0 i PM2,5, mających bezpośredni, szkodliwy wpływ na zdrowie.

Zbliża się sezon grzewczy, który w wielu miastach oznacza pogorszenie jakości powietrza wskutek pyłów pochodzących z emisyjnych źródeł ciepła. Program Prosto po czyste powietrze i promujący go baner są elementem zaangażowania PGNiG w promocję gazu ziemnego jako czystego i ekologicznego paliwa, pozwalającego na efektywną poprawę jakości powietrza w Polsce – mówi Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGNiG ds. Rozwoju.

- Hasło na bannerze PGNiG Obrót Detaliczny informuje, że łatwiej jest zmienić piec niż posadzić 1000 drzew. Szacuje się, że właśnie taka liczba drzew jest niezbędna, aby zneutralizować ilość dwutlenku węgla, wytwarzaną w ciągu roku przez 1 piec węglowy wykorzystywany do ogrzewania domu. Ekologiczna reklama jest elementem kampanii Prosto po czyste powietrze, w ramach której PGNiG wspiera osoby zainteresowane wymianą źródła ciepła na gazowe, w uzyskaniu środków z rządowego programu Czyste Powietrze - czytamy w informacji prasowej.

– Aby uzyskać kompleksowe wsparcie w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie wystarczy zgłosić się do jednego z naszych Biur Obsługi Klienta w województwie śląskim oraz podkarpackim. Warto pamiętać, że w ramach programu Czyste Powietrze można uzyskać wsparcie na termomodernizację domu i wymianę pieca w kwocie aż do 37 tys. zł. To realna szansa na eliminację kopciuchów, które od lat zanieczyszczają powietrze w Polsce i negatywnie wpływają na zdrowie nas wszystkich – podkreśla Henryk Mucha, prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

To odpowiedni moment, aby pomyśleć o wymianie starego pieca na nowoczesny kocioł gazowy. A czasu  zostało już niewiele. W województwie śląskim obowiązuje lokalna uchwała antysmogowa, która mówi o konieczności likwidacji źródeł ciepła starszych niż 10 lat lub nieposiadających tabliczek znamionowych. Regulacje te wchodzą w życie już od 1 stycznia 2022 r.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

DRQSG
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]