WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

To ma ogromne znaczenie przy wyborze firmy od fotowoltaiki

  • 16 września 2021 11:48
  • Autor: AMC
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata. Decydując się na zakup, warto wybrać firmę, która posiada przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w tym obszarze oraz która gwarantuje jakościowe wykonanie instalacji. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego też warto wybrać partnera, który korzysta z markowych paneli, wykorzystuje komponenty wysokiej jakości i gwarantuje prawidłowy montaż. W Polsce funkcjonuje kilkanaście tysięcy podmiotów zajmujących się sprzedażą PV, niestety nie wszystkie z nich stosują dobre praktyki i stosują się do wymaganych zaleceń technicznych - informuje Artur Czarnik z Vosti Energy.

Ekspert podkreśla, że wykorzystując internet można błyskawicznie porównać oferty różnych firm oferujących instalacje fotowoltaiczne. Niestety, tego typu porównania koncentrują się przede wszystkim na aspekcie cenowym - jakość komponentów, doświadczenie i obsługa posprzedażna nie są parametrami najczęściej uwzględnianymi. A przy tak dużej inwestycji, gdzie jej bezpieczne, długoletnie użytkowanie powinno być absolutnym priorytetem, wyznacznikiem powinna być nie tylko cena.

- Przed podpisaniem umowy na zakup instalacji fotowoltaicznej, warto sprawdzić firmę z którą zamierzamy współpracować. Kluczowe jest jak długo działa na rynku oraz ile realizacji wykonała, im większe są to liczby, tym mamy do czynienia z bardziej doświadczonym podmiotem. Oczywiście liczy się nie tylko ilość, ale również jakość! Dlatego kolejnym krokiem powinien być sprawdzenie informacji w internecie. Warto zwrócić uwagę na zdjęcia i opisy wykonanych realizacji oraz na estetykę wykonania oraz jakość montażu. Zacienienia paneli, niestaranne mocowania przewodów, panele wystające poza obrys dachu - to w pierwszej kolejności powinno wzbudzić wątpliwości co do rzetelnego wykonania instalacji - podkreśla ekspert.

Większość osób kojarzy fotowoltaikę z panelami na dachu czy gruncie. Należy pamiętać, że w skład instalacji wchodzi znacznie więcej elementów, które również wpływają na jej jakość i żywotność. Co jeszcze wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego i na co zwracać uwagę?

- Moduły fotowoltaiczne (panele) umożliwiają przekształcanie energii słonecznej w elektryczną i stanowią jedną z najważniejszych części całego zestawu. Moduły złożone są z ogniw fotowoltaicznych połączonych ze sobą szeregowo. W skład modułu wchodzi hartowana szyba, która chroni przed uszkodzeniami zewnętrznymi np. śniegiem, wiatrem, gradem i innymi zagrożeniami - informuje Artur Czarnik.

Strona 1 z 4
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

BJSXH
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]