REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Polska gospodarzem Szczytu P-TECC

  • 18 września 2021 10:26
  • : : autor: AMC
Reklama

22 i 23 września w Warszawie odbędzie się trzecie spotkanie ministrów Partnerstwa na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetyczno-Klimatycznej (P-TECC). Ponad stu uczestników wydarzenia będzie omawiać najważniejsze kwestie z zakresu polityki energetycznej, innowacji technologicznych, ich wdrażania i inwestycji - informuje resort.

Gospodarzami szczytu P-TECC w Warszawie są minister Michał Kurtyka oraz Sekretarz Energii USA Jennifer Granholm. Przedsięwzięcie ma na celu rozwój współpracy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i krajami Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, czystej energii i neutralnej dla klimatu transformacji energetycznej.

- Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie Polska będzie w tym roku gospodarzem szczytu w ramach tej inicjatywy. Partnerstwo na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetyczno-Klimatycznej to forum wymiany najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju systemów energetycznych. To doskonałe forum promowania nowych inicjatyw i inwestycji w infrastrukturę energetyczną. Pozwoli nam na dogłębną dyskusję jak wspierać transformację energetyczną w regionie – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

- Departament Energii Stanów Zjednoczonych ma przyjemność ogłosić kolejną edycję inicjatywy P-TECC. Wydarzenie będzie miało miejsce we wrześniu, w Polsce. W tym roku chcemy skoncentrować się na przeciwdziałaniu kryzysowi klimatycznemu i umożliwić działania wdrażające innowacyjne technologie dedykowane czystej energii. Pozwoli to na stworzenie milionów dobrze płatnych miejsc pracy oraz zbudowanie silniejszych i odporniejszych systemów energetycznych. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom z Ministerstwa Klimatu i Środowiska i cieszymy się na dyskusje z ministrami z całej Europy Środkowej i Wschodniej oraz z firmami z naszych kontynentów – powiedział Andrew Light, asystent sekretarza USA ds. międzynarodowych w Departamencie Energii USA.

Pierwszego dnia szczytu, który współorganizowany będzie przez Atlantic Council, odbędzie się forum biznesowe. Zgromadzi ono przedstawicieli firm z całego regionu. W programie znajdą się dyskusje  na temat istniejących i powstających rozwiązań w sektorze energii, sesja dotycząca finansowania inwestycji w tym obszarze oraz pokazy nowych technologii. 

Drugiego dnia szczytu spotkają się przedstawiciele wysokiego szczebla państw Trójmorza i państw obserwatorów, a także Komisji Europejskiej. Debata będzie dotyczyć takich obszarów jak bezpieczeństwo dostaw, efektywność energetyczna czy OZE.

Wypracowane podczas P-TECC wnioski będą stanowić podstawę współpracy pomiędzy zaangażowanymi państwami w kolejnych miesiącach.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]