REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Najciekawsze start-upy w Polsce

  • 23 września 2021 14:23
  • : : autor: AMC
Reklama

Przełomowe rozwiązania technologiczne w medycynie, innowacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w obszarach związanych z danymi i produkcją, ochroną środowiska, patenty usprawniające codzienność i wiele innych pomysłów na biznes zostało wyróżnionych w konkursie Start-up Challenge 2021. 

W finale znalazło się 18 najlepszych start-upów. Zwycięzcy dołączą do zespołu Incredibles i otrzymają możliwość udziału w programie akceleracyjnym Incredibles powered by Sebastian Kulczyk. W ramach programu mają możliwość udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu. Oto niektóre z nagrodzonych projektów.

W kategorii HEALTH&BIOTECHNOLOGY. Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia: WARMIE to system zdalnego i ciągłego monitorowania temperatury ran i ciała pacjentów w celu wykrywania infekcji. Mierzona wartość temperatury jest przesyłana bezprzewodowo do zainstalowanej na smartfonie użytkownika aplikacji umożliwiającej odczyt temperatury i rejestrowanie jej zmian. System WARMIE ma na celu wsparcie procesu leczenia, może być wykorzystywany w profilaktyce, diagnostyce i terapii. 

W kategorii ENVIRONMENT. Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów: SunRoof Technology – ideą i jednoczesnym wyzwaniem SunRoof jest wsparcie społeczności w dążeniu do neutralności energetycznej poprzez oferowanie technologii, a w dalszej przyszłości przyjaznych mechanizmów finansowych wspierających dostęp do niej. SunRoof to zintegrowane fotowoltaiczne dachy 2w1, fasady oraz carporty pozwalające tworzyć inteligentne, piękne domy przyszłości. To także systemy pozwalające na płynne zarządzanie energią i dążenie do stworzenia formuły wirtualnej elektrowni.

W kategorii NEW INDUSTRY. Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny: MAB Robotics to start-up, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z pracami inspekcyjnymi i serwisowymi wewnątrz podziemnych instalacji, występujących pod każdym miastem na świecie. Zespół rozwija niewielkich rozmiarów czworonożne roboty, które będą służyć jako uniwersalne platformy nośne dla sensorów i narzędzi do poruszania się wewnątrz podziemnych tuneli. Środowiskiem demonstracyjnym są sieci ciepłownicze, w których aktualnie wykorzystywane są zasilane i sterowane przewodowo roboty kołowe, które mają problemy z poruszaniem się w nierównych i krętych tunelach, ograniczony zasięg, a ich wykorzystanie generuje duże koszty wiążące się np. z koniecznością wykonywania wykopów w środku miasta.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]