WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Polski startup wśród finalistów w dziesiątej edycji turnieju innowacji społecznych!

  • 30 września 2021 12:45
  • Autor: AMC
Reklama

UVera – firma, która opracowuje kolejną generację zdrowych i ekologicznych substancji chroniących przed całym spektrum promieniowania ultrafioletowego zawartego w świetle słonecznym – znalazła się w gronie 15 tegorocznych finalistów - czytamy w komunikacie prasowym.

Nagroda w wysokości 75 000 EUR zostanie przyznana zwycięzcom w Kategorii Ogólnej i Kategorii Specjalnej. Turniej innowacji społecznych, który odbędzie się 7 października w Lizbonie, jest sztandarową inicjatywą Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego nagradzającą najlepszych europejskich przedsiębiorców społecznych.

- Instytut EBI, należący do Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego, z przyjemnością ogłasza listę piętnastu finalistów wybranych do dziesiątego, jubileuszowego turnieju innowacji społecznych, który odbędzie się 7 października w Lizbonie pod przewodnictwem wiceprezesa EBI Ricarda Mourinho Félixa. Każdego roku turniej organizowany jest w innej stolicy UE, aby nagradzać i sponsorować europejskich przedsiębiorców społecznych, których głównym celem jest wywieranie wpływu społecznego, etycznego lub środowiskowego - czytamy w komunikacie.

Wśród tegorocznych finalistów znalazła się firma UVera, łódzki startup wspierany przez konsorcjum EIT Health. Ta polska firma opracowuje kolejną generację zdrowych i ekologicznych substancji chroniących przed całym spektrum promieniowania ultrafioletowego (UVA, UVB i UVC) zawartego w świetle słonecznym. 

Finaliści turnieju pochodzą z dziewięciu europejskich krajów: Danii, Hiszpanii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Szwecji i Włoch. Po wyłonieniu spośród 280 kandydatów wzięli oni udział w dostosowanym do ich potrzeb programie szkoleniowym, który miał na celu podniesienie ich umiejętności w zakresie atrakcyjnego i zwięzłego przedstawiania pomysłów oraz pomoc w dopracowaniu ich biznesplanów. Program w pełni przygotował ich do zaprezentowania swoich projektów w Lizbonie przed jury złożonym ze specjalistów ds. innowacji społecznych ze świata nauki i biznesu.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]