WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pozyskali 20 mln euro na rozwój projektów fotowoltaicznych

  • 20 października 2021 12:42
  • Autor: AMC
Reklama

Green Genius, wiodący europejski deweloper energii odnawialnej, podpisał umowę z Eiffel Investment Group, na mocy której pozyskał 20 milionów euro finansowania. Firma planuje wykorzystać te środki na finalizację projektów fotowoltaicznych będących w końcowym stadium rozwoju we Włoszech i Hiszpanii - informuje spółka.

- To wyjątkowa transakcja, ponieważ finansowanie nie jest udzielane pojedynczemu, gotowemu do budowy projektowi, ale całemu portfolio inwestycji będących w końcowym stadium przygotowania. Celem jest sfinansowanie nakładów inwestycyjnych na etapie przedbudowlanym przy jednoczesnym czerpaniu korzyści z dywersyfikacji portfela. Świadczy to o zaufaniu instytucji finansowych takich jak Eiffel Investment Group, które doceniają naszą kondycję i kompetencje w zakresie rozwoju projektów związanych z energią odnawialną - mówi Rokas Bancevičius, CFO firmy Green Genius.

Bancevičius nie ma wątpliwości, że zapotrzebowanie na czystą energię w Europie będzie nadal szybko rosło, zwłaszcza biorąc pod uwagę ambitne cele UE w zakresie wdrożenia neutralnego klimatycznie modelu gospodarczego do 2050 roku.

Kryzys klimatyczny ma wpływ na społeczeństwa na całym świecie, co wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Dlatego właśnie teraz misja Green Genius jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Jako jeden z deweloperów OZE, firma chce wspierać państwa w całej Europie w wejściu na drogę wiodącą ku zielonej przyszłości.

- Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować umową dotyczącą tej innowacyjnej formy finansowania zdywersyfikowanego portfela projektów zlokalizowanych w Hiszpanii i we Włoszech. Instrumenty kapitałowe powiązane z transformacją energetyczną Eiffel Investment Group wspierają finansowanie kosztów na etapie przedbudowlanym
w sytuacji, gdy tradycyjne źródła finansowania długoterminowego nie są dostępne. Zabezpieczeniem są zdywersyfikowane projekty w późnej fazie rozwoju np. nieobarczone ryzykiem realizacji. Chcemy kontynuować tę opartą na zaufaniu współpracę, której celem jest przyśpieszenie wdrożenia projektów Green Genius - mówi Pierre-Antoine Machelon, Head of Energy Transition w Eiffel Investment Group.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

EBRAG
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]