WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

DB Energy z nagrodą od Związku Pracodawców Polska Miedź

  • 22 października 2021 12:54
Reklama

Podczas gali 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź (ZPPM), zostały rozdane specjalne nagrody – ASY 25-lecia. Doceniono w ten sposób innowacyjne firmy, których osiągnięcia wyróżniają się na tle branży i przyczyniają się do szybszego tempa wzrostu sektora. DB Energy, które zajmuje się efektywnością energetyczną i strategiami zeroemisyjnymi, zostało nagrodzone za dynamiczny rozwój. Z rąk Beaty Staszków, prezesa Związku oraz Jerzego Nadolnego, prezesa Zarządu Mine Master nagrodę odebrał Dominik Brach, wiceprezes Zarządu DB Energy - informuje spółka.

Związek Pracodawców Polska Miedź ocenia firmy pod względem wzrostu wartości przedsiębiorstwa i powiązanych z tym wyników. Spółka DB Energy SA została nagrodzona za dynamiczny rozwój.

Firma ta może poszczycić się dobrymi efektami zarówno w kontekście wygenerowanych oszczędności dla klientów, jak i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Potwierdzeniem sukcesu są wyniki finansowe uzyskiwane w ostatnich latach. W ciągu 11 lat działalności firma przeprowadziła ponad 1200 audytów efektywności energetycznej. Pozwoliło to wygenerować projekty inwestycyjne z potencjałem oszczędności na poziomie 1,7 mld zł rocznie i potencjałem redukcji zużycia energii o ok. 8,3 TWh. DB Energy kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy, tworząc innowacyjne rozwiązania. Dobrym przykładem jest projekt badawczo-rozwojowy DiagSys, czyli nowatorskie oprogramowanie pomiarowe służące do diagnostyki napędów.

Jak podkreślają przedstawiciele DB Energy, nagroda AS 25-lecia od Związku Pracodawców Polska Miedź jest dużym wyróżnieniem i uznaniem dla efektów pracy całego zespołu.

– Dziękujemy Związkowi Pracodawców Polska Miedź za docenienie naszego dynamicznego rozwoju, który można zobrazować średnim wskaźnikiem wzrostu naszych przychodów i EBITDA. W ostatnich 4 latach osiągały one poziomy powyżej 50 proc. rocznie. W trakcie naszej obecności w ZPPM przeszliśmy drogę od firmy doradczej do firmy, która obsługuje cały proces wdrażania inwestycji energooszczędnych w przemyśle. Kompleksowo współpracujemy z naszymi klientami – od identyfikacji inwestycji, przez projektowanie, po realizację i finansowanie w modelu ESCO, czyli modelu, gdzie naszym wynagrodzeniem jest część oszczędności osiągniętych przez klienta – mówi Dominik Brach, wiceprezes Zarządu DB Energy. 

W rozwoju spółki kluczowe były w szczególności dwa wydarzenia – debiut na rynku New Connect oraz sfinalizowanie partnerstwa z funduszem inwestycyjnym SUSI Partners, dzięki czemu może ona finansować inwestycje energooszczędne w modelu ESCO. W planach przedsiębiorstwa jest również wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych oraz dalsza ekspansja na rynki zagraniczne. 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]