WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Kontrakt dotyczy dostaw lekkiego paliwa MGO

  • 26 października 2021 08:19
  • Autor: AMC
Reklama

Lotos Asfalt po raz kolejny wygrał przetarg na dostawy niskosiarkowego oleju napędowego dla statku badawczego Baltica GDY-100. To jednostka, która prowadzi m.in. badania oceanograficzne i biologiczno-rybackie na Bałtyku. Kontrakt dotyczy dostaw lekkiego paliwa MGO o zawartości siarki do 0,1 proc. - informuje spółka.

Dostawy będą odbywały się przez 15 miesięcy, w regularnych odstępach czasu, przy pomocy autocystern przystosowanych do dostaw na statki. Właścicielami statku badawczego Baltica GDY-100 są Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy (który jest także armatorem jednostki) oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Oddział Morski w Gdyni. Do głównych zadań statku należą badania oceanograficzne i biologiczno-rybackie na Bałtyku, badania nad funkcjonowaniem ekosystemu Bałtyku oraz badania środowiska Morza Bałtyckiego.

Badania oceanograficzne pozwalają określić możliwości połowów oraz uwarunkowań ekologicznych mających wpływ na stan zasobów. Są ściśle powiązane z międzynarodowymi programami biologicznymi i realizacją Wspólnej Polityki Rybołówstwa Unii Europejskiej. Badania dotyczące bałtyckiego ekosystemu prowadzone są w ramach projektów międzynarodowych i finansowanych przez Komitet Badań Naukowych. Z kolei badania środowiskowe dotyczą zwłaszcza atmosfery nadmorskiej, substancji radioaktywnych i zanieczyszczeń.

– LOTOS Asfalt jako producent i dostawca, konsekwentnie rozszerza swoją obecność na rynku paliw żeglugowych. Spełniamy bardzo rygorystyczne wymagania ekologiczne i dostarczamy między innymi niskosiarkowy olej napędowy MGO DMA 0,1 proc. na statek badawczy Baltica. To kolejny rok współpracy z Morskim Instytutem Rybackim. Wierzę, że dostawy naszego paliwa przyczynią się do dalszych badań ekosystememu Bałtyku – mówi Krzysztof Rodzik, członek zarządu spółki LOTOS Asfalt.

Dział Handlu Paliwami Żeglugowymi LOTOS Asfalt sprzedaje paliwo morskie o zawartości siarki do 0,1 proc. - paliwo lekkie MGO oraz paliwa z grupy ULSFO (RMD80 i RME180). Naturalnym uzupełnieniem oferty spółki jest LNG – skroplony gaz ziemny. Odbiorcami oferowanych produktów są statki zawijające do polskich portów – promy, kontenerowce, masowce oraz inne wyspecjalizowane jednostki pływające.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

FLHTD
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]