REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Polska firma z branży OZE zmierza na GPW

  • 25 października 2021 14:25
  • : : autor: AMC
Reklama

Vortex Energy, polska spółka holdingowa jednego z wiodących i najbardziej doświadczonych podmiotów działających na rynku energii odnawialnej w Polsce, tj. grupy kapitałowej Vortex Energy, skupiona w 100 proc. na branży OZE, rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej i rozpoczęcie notowań na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt Spółki jest już procedowany w Komisji Nadzoru Finansowego - czytamy w komunikacie.

- Vortex Energy to wyjątkowy gracz na polskim rynku energetyki odnawialnej. Od początku działalności, tj. od 17 lat Grupa działa w obszarze rozwoju i realizacji farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych, co oznacza, że jesteśmy obecnie jednym z najbardziej doświadczonych graczy na polskim rynku. Jesteśmy jednocześnie najsilniej zintegrowaną pionowo firmą OZE w Polsce, oferującą szeroki wachlarz usług dla inwestorów. Do tej pory Grupa zrealizowała w Polsce projekty fotowoltaiczne i wiatrowe o łącznej mocy ponad 320 MW. Mamy gotowe do budowy projekty o łącznej mocy około 140 MW. Jestem przekonany, że oferta publiczna i wejście na GPW pozwolą nam zdynamizować realizację strategii rozwoju, której głównym celem jest dalsze umacnianie pozycji rynkowej – mówi Maciej Pepliński, prezes Vortex Energy.

Grupa informuje, że jest jednym z pionierów sektora OZE w Polsce i ma ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych na terenie Polski i Niemiec. Obecnie działalność grupy koncentruje się wyłącznie na terenie Polski. Jest graczem sektora OZE w Polsce i świadczy szeroki wachlarz usług: od planowania i rozwoju, poprzez budowę oraz zarządzanie techniczne, aż po sprzedaż i zakup projektów na rynku OZE. Od początku istnienia Grupy łączna moc zrealizowanych projektów w Polsce i w Niemczech wynosi ponad 420 MW.

Vortex Energy informuje, że ma w przygotowaniu kilkadziesiąt kolejnych projektów gotowych do budowy na terenie Polski. Są to projekty farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 140 MW. Ponadto Spółka aktualnie ma w swoim portfolio do rozwoju projekty fotowoltaiczne i wiatrowe o łącznej mocy około 1,7 GW.

- Od kilku lat OZE jest jednym z głównych motorów napędowych zmian w sektorze energetycznym, który ma stawać się coraz bardziej przyjazny środowisku. Globalne zużycie energii pochodzącej z OZE rośnie w kilkakrotnie wyższym tempie niż energii z paliw kopalnych. Ponadto udział OZE w globalnej konsumpcji energii pierwotnej sięgnął 12 proc. pod koniec ubiegłej dekady. Oznaki zielonej rewolucji widać na całym świecie, zarówno w państwach rozwiniętych jak i rozwijających się, które w OZE widzą możliwość poprawy dobrobytu swoich obywateli i realne szanse gospodarcze i biznesowe. Udział OZE w globalnym zużyciu energii elektrycznej pierwotnej urósł od 8 proc. w 2010 r. do 12 proc. w 2019 r., co stanowiło średnioroczny wzrost na poziomie niemal 5 pkt. proc. Z kolei udział OZE w produkcji energii elektrycznej urósł od 19 proc. w 2010 r. do 26 proc. w 2019 r., co stanowiło średnioroczny wzrost na poziomie ok. 6 pkt. proc. - czytamy w komunikacie.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]