WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Wprowadzą innowacyjne pociągi wodorowe na rynek brytyjski

  • 17 listopada 2021 14:47
  • Autor: AMC
Reklama

Przedstawiciele Alstom, lidera produkcji i serwisu w Wielkiej Brytanii oraz Eversholt Rail, wiodącego brytyjskiego inwestora w branży kolejowej, ogłosili porozumienie, którego celem jest budowa pierwszej w historii Wielkiej Brytanii floty pociągów wodorowych - informuje Alstom.

Firmy podają, że uzgodniły zasady współpracy dotyczące dzielenia się informacjami technicznymi i hand­lowymi niezbędnymi do zaprojektowania, budowy i oddania do użytku floty dziesięciu trójwagonowych wodorowych zespołów trakcyjnych (HMU – Hydrogen Multiple Unit). Pociągi zostaną wyprodukowane w przez Alstom w Wielkiej Brytanii.. Nowa flota HMU oparta będzie na najnowszej wersji modelu pociągu Alstom Aventra. Firmy planują podpisanie umowy na początku 2022 r.

Eversholt Rail i Alstom zobowiązały się wspierać rządy Wielkiej Brytanii i Szkocji w dekarbonizacji sektora kolejowego do 2040 roku, przy czym rząd Szkocji zakłada osiągnięcie tego celu najpóźniej do roku 2035. Alstom jest światowym liderem zrównoważonego i inteligentnego transportu kolejowego oraz pierwszym na świecie producentem pociągu z napędem wodorowym – Coradia iLint, obecnie w ruchu pasażerskim w Niemczech.

– Konferencja COP26 przypomina nam o pilnej potrzebie ograniczenia emisji dwutlenku węgla na Ziemi. Kolej już teraz jest środkiem transportu o najniższym poziomie emisji, ale możemy zrobić jeszcze więcej, dlatego bardzo się cieszę, że zawarliśmy umowę z naszymi partnerami z Eversholt Rail. Doprowadzi ona do powstania pierwszej floty pociągów wodorowych w Wielkiej Brytanii – podkreśla Nick Crossfield, dyrektor zarządzający Alstom w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jeśli chcemy osiągnąć cel neutralności klimatycznej do roku 2050, musimy jak najszybciej rozpocząć proces dekarbonizacji brytyjskich kolei - mówi Mary Kenny, Dyrektor Zarządzająca Eversholt Rail. – Napęd wodorowy odegra istotną rolę w tym procesie, a umowa z Alstom jest przykładem współdziałania sektora prywatnego na rzecz poprawy klimatu – dodaje.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]