WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Bielsko-Biała - świetlna stolica Polski

  • 11 lutego 2020 12:37
  • Autor: PARA
Reklama

Kilkadziesiąt lodówek, pralek, zmywarek, a także mniejszy sprzęt AGD trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców Bielska-Białej. To nagrody za zwycięstwo w plebiscycie Świeć się z Energą – miasto zostało w nim tegoroczną Świetlną stolicą Polski. Ten tytuł Bielsko-Biała zdobyło już po raz trzeci. Łączna wartość pomocy ufundowanej przez Grupę Energa w 11. edycjach zabawy przekroczyła milion złotych!

Uroczyste przekazanie nagród odbyło się w bielskim ratuszu. Stąd sprzęt pojechał do osób, które ze względu na ciężką sytuację materialną najbardziej potrzebują rzeczowego wsparcia. Nagrodę za przyczynienie się do wygranej poprzez aktywne głosowanie w plebiscycie otrzymali też wszyscy mieszkańcy Bielska-Białej. W podzięce dla bielszczan za wielką mobilizację i regularne oddawanie głosów władze miasta zorganizowały na rynku koncert pt. Dumni z BB. 

Podczas uroczystości prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podziękował ze sceny: – Dziękuję wszystkim mieszkańcom i sympatykom naszego miasta za olbrzymie zaangażowanie. Przechodzimy do historii jako pierwsze miasto w Polsce, które zwyciężyło w konkursie Świeć się z Energą po raz trzeci.

W 11. edycji Świeć Się z Energą udział wzięło aż 175 miejscowości, które rywalizowały najpierw na etapie regionalnym. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Bielsko-Biała już otrzymało nagrody o wartości 50 tys. zł, natomiast do każdego z pozostałych piętnastu finalistów wkrótce powędruje energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. zł. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa po zakończeniu 11. edycji akcji przekroczył 1 mln zł.

— Wspieranie społeczności lokalnych stanowi dla Grupy Energa element realizowanej przez koncern społecznej odpowiedzialności – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi SA. – W ramach akcji Świeć się z Energą umacniamy nasze więzi z mieszkańcami miast rozsianych po całej Polsce.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

IYFZB
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]