REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

GAZ-SYSTEM zakończył z sukcesem XII edycję Funduszu Naturalnej Energii

  • 3 marca 2022 14:44
  • : : autor: AMC
Reklama

W tegorocznej edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii wpłynęło ponad 300 wniosków, spośród których spółka wyłoniła 42 laureatów. Łączna wartość przekazanych przez GAZ-SYSTEM grantów finansowych przekroczy 400 000 zł.

- 327 projektów zgłoszonych na konkurs przerosło nasze oczekiwania. Z przyjemnością i satysfakcją obserwujemy rosnące  z roku na rok zainteresowanie konkursem.  Wnioskujący o dofinansowanie zaskakują Jury konkursu coraz ciekawszymi pomysłami. Wspieramy laureatów konkursu w realizacji ich nowych, odważnych i innowacyjnych projektów. Wyjątkowa frekwencja uczestników tej edycji funduszu potwierdza, że GAZ-SYSTEM prowadząc programy społeczne, umożliwia realizację projektów ważnych dla ochrony środowiska i edukacji ekologicznej – powiedziała Iwona Dominiak, rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM.

XII edycja Funduszu Naturalnej Energii odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu została Fundacja Nasza Ziemia. Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 6 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Poszanowanie wody i energii, wyzwania związane ze zmianami klimatu i zachowanie bioróżnorodności, to tematy z jakimi zmierzyli się uczestnicy konkursu.

- Jako Fundacja realizująca działania dla środowiska naturalnego, jesteśmy pod wrażeniem różnorodności pomysłów na ekologiczne projekty w tegorocznej edycji Funduszu Naturalnej Energii. Najcenniejsze dla nas były te projekty, które zostaną w społeczności lokalnej na dłużej, takie jak na przykład zagospodarowanie deszczówki poprzez instalowanie zbiorników retencyjnych, czy  tworzenie ogrodów deszczowych. Cieszą nas również zgłoszone do konkursu projekty na tworzenie ogrodów i łąk kwietnych, a nawet mini hodowle dżdżownic. Najliczniej swoje projekty zgłosiły szkoły i  przedszkola, ale też wiele ciekawych pomysłów miały  koła gospodyń wiejskich, domy kultury, ochotnicze straże pożarne, czy organizacje pozarządowe. Najwięcej wniosków tym razem wpłynęło z województwa mazowieckiego, bo aż 84 – powiedziała Beata Butwicka, prezes Fundacji Nasza Ziemia, partnera społecznego konkursu.

W XII edycji konkursu Jury nagrodziło 42 projekty, a 3 najlepsze wyróżniło za innowacyjne rozwiązania i kreatywność, przyznając dodatkowe kwoty dofinansowania na rozwój inicjatyw i zakup pomocy dydaktycznych: I miejsce i 18 000 zł całego dofinansowania dla Przedszkola Nr 8 w Piasecznie na realizację i rozwój projektu Ogród czterech żywiołów - przyrodnicze centrum zdrowia, nauki i relaksacji. II miejsce i 17 000 zł całego dofinansowania dla Fundacji Szkoła z Charakterem im. Edyty Stein w Gliwicach na realizację i rozwój projektu Elektryczność z wiatru i wody. III miejsce i 16 000 zł całego dofinansowania dla Stowarzyszenie Sportownia Poręba na realizację i rozwój projektu Przystanek Natura.

 

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]