REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGE angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy

  • 4 marca 2022 09:18
  • : : autor: AMC
Reklama

Grupa PGE podejmuje kolejne działania, mające na celu pomoc Ukraińcom, uciekającym ze swojego kraju przed wojną. Fundacja PGE przekazała darowiznę w wysokości 20 000 zł Stowarzyszeniu Wolnościowemu Wolność i Miłość Diecezji Rzeszowskiej. Środki zostaną przeznaczone na bieżącą pomoc Ukrainie oraz na przystosowanie Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach na przyjęcie uchodźców - informuje Grupa.

- Już od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, Grupa PGE angażuje się w działania, wspierające uchodźców. Stale zwiększamy naszą pomoc, dostosowując ją do bieżących potrzeb. Kolejna przekazana przez Fundację PGE darowizna dla Diecezji Rzeszowskiej, która zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom, to wyraz naszej solidarności z Ukrainą  – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE informuje, że w ośrodku w Lipinkach pracuje obecnie sztab wolontariuszy. Ich zadanie polega na segregowaniu darów i przygotowywaniu posiłków. Zostaną one przekazane do oddziału Caritas w Lubaczowie, na granicę polsko – ukraińską oraz do sierocińców we Lwowie, do których przeniesione zostały dzieci ze wschodniej granicy Ukrainy. Pomoc ta jest możliwa dzięki darowiźnie od Fundacji PGE.

W ramach pomocy Ukrainie, Fundacja PGE przekazała po 100 tys. pomocy dla Caritasu – Przemyskiego, Lubelskiego i Rzeszowskiego, co daje łączną kwotę 300 tys. zł. Dodatkowo, PGE udostępniła 120 miejsc noclegowych w ośrodku Energetyk w Nałęczowie dla uciekających przed rosyjską agresją Ukraińców.

- Ponadto, Fundacja PGE przekaże terapeutyczne misie dla ukraińskich dzieci, które wraz z rodzinami uciekły z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. W pierwszej turze do najmłodszych trafi 1000 pluszowych zabawek. Kolejne misie dostarczane będą zgodnie z potrzebami - czytamy w informacji prasowej.

We wszystkich spółkach z Grupy PGE rozpoczęła się także zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla osób uciekających przed wojną. W strefie przygranicznej pracują również zespoły wolontariuszy PGE pomagające uchodźcom. PGE zachęca także pracowników Grupy i wszystkich chętnych do odwiedzania Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Punktów Poboru Krwi, w celu oddania krwi dla potrzebujących z Ukrainy. 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]