REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Ekogroszek workowany – energia przyjazna pod każdym względem

  • 9 marca 2022 11:27
  • Tekst sponsorowany
Reklama

Każdy, kto podejmuje decyzję o sposobie ogrzewania swego domostwa, musi wziąć pod uwagę kilka spraw. Przede wszystkim chodzi o wpływ na środowisko naturalne, koszty oraz kaloryczność paliwa. Wiele osób zastanawia się nad pytaniem: czy ekogroszek to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że tak. Zalicza się go bowiem do materiałów, które spełniają wcześniej rozważane opcje. Charakteryzuje się niską emisją substancji smolistych, można go nabyć za stosunkowo niską cenę i jest często wybierany przez inwestorów prywatnych. Warto przy tym dodać, że szczególnym wzięciem cieszy się ekogroszek workowany. Dlaczego?

Opłacalny zakup
Kiedy kupujemy opał, zazwyczaj nabywamy taką jego ilość, by zabezpieczyć się pod tym względem na cały sezon grzewczy. Oczywiście jest to związane z koniecznością jego przechowywania. Składowanie go w formie luźnej wymaga sporej ilości miejsca, a przy tym powstaje niemały bałagan. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup ekogroszku workowanego, dzięki czemu będzie można go łatwiej przechowywać, a ponadto usytuujemy go blisko pieca. To pomoże nam sięgać po niego bez konieczności donoszenia z większej odległości kolejnych porcji paliwa. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego produktu w okresie letnim, to z pewnością zaoszczędzimy na tej transakcji, gdyż poza sezonem grzewczym można nabyć tego typu wyroby po niższych cenach.

Duża dawka energii
W ostatnim czasie proces zakupu produktów węglowych bardzo się zmienił. Obecnie nie trzeba już własnoręcznie przerzucać opału do kotłowni. Sprzedawcy oferują bowiem znacznie lepsze rozwiązania. Między innymi chodzi o ekogroszek workowany. Dodatkowo opał jest przywożony na paletach, dzięki czemu ma dobre zabezpieczenie. Gdyby jednak zabrakło miejsca w kotłowni na większą ilość opału, można bezpiecznie przechowywać go na zewnątrz. Trzeba przy tym pamiętać, że ekogroszek przechowywany luzem traci przez okres dwóch miesięcy około 20-30 procent kaloryczności. Dlatego właśnie ekogroszek workowany jest tak ceniony. Jeśli zastosowano worki o odpowiedniej szczelności, możemy mieć pewność, że paliwo długo zachowa swoją żywotność.

Porządek i czystość w kotłowni
Biorąc pod uwagę zakup zwykłego węgla, trzeba się liczyć z tym, że podczas etapu zakupu, przewożenia i użytkowania będą powstawać zabrudzenia niełatwe do usunięcia. Czarny pył wnika wówczas we wszelkie szczeliny i szpary zarówno w podłodze, jak i posadzce. Może być też przenoszony do pomieszczeń domowych. Przy zakupie ekogroszku workowanego nie ma takiego problemu. Układany na paletach nie powoduje poważniejszych zabrudzeń. Dzięki temu bardzo łatwo utrzymać kotłownię w czystości.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]