WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGE Energia Ciepła oraz konsorcjum MIKO-TECH i SMART EPC podpisały umowę

  • 15 marca 2022 10:35
  • : : autor: AMC
Reklama

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE aktywnie uczestniczy w procesie transformacji krajowego ciepłownictwa. Spółka podpisała umowę z konsorcjum MIKO-TECH i SMART EPC, która umożliwi realizację inwestycji budowy nowych jednostek wytwórczych na terenie zgierskiej elektrociepłowni - informują spółki.

- Podpisanie umowy na budowę nowych jednostek wytwórczych w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu to kolejny krok w transformacji ciepłownictwa kraju. Nowa jednostka kogeneracyjna, to efekt przyjętej strategii, w ramach której konsekwentnie przechodzimy na paliwo niskoemisyjne w naszych elektrociepłowniach. Powstanie ważnej dla miasta inwestycji zapewni produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska oraz zdrowia jego mieszkańców - powiedział Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Podpisana umowa dotyczy budowy nowej jednostki kogeneracyjnej gazowej opartej o zespół 3 silników gazowych o mocy ok. 4,4 MWe/5 MWt każdy, uzupełnionej kotłem rezerwowo-szczytowym o mocy 7 MWt oraz źródłem OZE w postaci kolektorów słonecznych o mocy ok. 100 kWt w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu.

Nowa jednostka kogeneracyjna zastąpi wyeksploatowane źródła wytwarzania oparte na paliwie węglowym. W Projekcie uwzględniono również budowę niezbędnego przyłącza gazowegoi przyłącza do sieci elektroenergetycznej wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą. Realizacja projektu zaplanowana jest na lata 2022-2023.

- Naszym priorytetem jest zagwarantowanie mieszkańcom i miejskim instytucjom w Zgierzu bezpieczeństwa energetycznego m.in. poprzez zapewnienie dostaw ciepła wytwarzanego w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Dzisiejsze podpisanie umowy jest istotnym aspektem w zakresie zmniejszenia negatywnego oddziaływania zgierskiej elektrociepłowni na środowisko. Budowa nowego źródła kogeneracyjnego, a także modernizacja sieci ciepłowniczej w Zgierzu to krok w kierunku poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska, a co za tym idzie – zdrowia mieszkańców – powiedział Krzysztof Fuzowski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]