WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pracownicy rzeszowskiej elektrociepłowni posprzątali las

  • 20 maja 2022 11:35
  • : : autor: AMC
Reklama

Pracownicy PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie posprzątali wspólnie z leśnikami i młodzieżą szkolną tereny nadleśnictwa Głogów w leśnictwie Bór i leśnictwie Wysoka. Kilkudziesięciu ochotników w ramach wiosennych  prac uporządkowało tereny leśne. Wolontariat odbył się w ramach prowadzonego w całej Grupie PGE programu „Lasy pełne energii”.

PGE informuje, że w Dzień Ziemi pracownicy elektrociepłowni podjęli wyzwanie polegające na wysprzątaniu terenów wskazanych przez leśników Nadleśnictwa Głogów. W akcji uczestniczyła młodzież z  Zespołu Szkół Energetycznych im. gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie, z którą współpracujemy w ramach programu „Energetyczna kariera”. Ochotnicy biorący udział w tym wydarzeniu mieli okazję uprzątnąć głogowskie lasy z zanieczyszczeń oraz poznać podstawowe informacje na temat pracy leśników, ponieważ w akcję włączyli się pracownicy Nadleśnictwa, którzy przeprowadzili krótką prelekcję ekologiczną.

- PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie dba o środowisko naturalne, a co za tym idzie wspiera postawy ekologiczne. Nasi pracownicy  chętnie angażują się w działania dobroczynne i starają się reagować na aktualne potrzeby otoczenia. Akcje takie jak  sprzątanie terenów leśnych pozwalają na lepszą integrację i zacieśnienie więzi z lokalną społecznością – mówi Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

Odpady w lesie to duży problem, leśnicy zmagają się z nim co roku. Łącznie każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych. W skali kraju Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. To obrazuje nam skalę problemu.

- Bardzo dziękuję rzeszowskiej elektrociepłowni za możliwość uczestniczenia uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie w działaniach pn. Lasy pełne energii. Mam nadzieję, że udział uczniów w tym evencie, w dobie tak gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego przyczyni się do większego znaczenia pojęć: ekologia oraz ochrona środowiska - powiedział Zbigniew Zagrodnik, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych  imienia Władysława Sikorskiego w Rzeszowie. 

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]