WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Enea dołączyła do Wielkopolskiej Doliny Wodorowej

  • 23 maja 2022 12:29
  • : : autor: AMC
Reklama

Spółka z Grupy Enea, Enea Nowa Energia i władze samorządowe województwa wielkopolskiego podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju Wielkopolskiej Doliny Wodorowej. Grupa Enea już dziś zaangażowana jest w projekty, których celem jest wykorzystanie zielonego wodoru w energetyce.

Spółka informuje, że Wielkopolska Dolina Wodorowa to regionalny ekosystem powiązań wspierających rozwój technologii wodorowych, wiedzy i biznesu oraz świadomości społecznej, przyczyniający się do dekarbonizacji gospodarki na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej. Poprzez swoją działalność będzie ona promowała tworzenie na terenie województwa wielkopolskiego warunków sprzyjających rozwojowi technologii wodorowej na potrzeby branży energetycznej oraz innych sektorów gospodarczych uwzględnionych w dokumentach strategicznych województwa wielkopolskiego.

Wśród najważniejszych celów tego projektu jest tworzenie systemów magazynujących energię i stabilizujących sieć energetyczną, wykorzystujących zielony wodór wytworzony z instalacji odnawialnych źródeł energii. Podpisany list intencyjny zakłada szeroką współpracę, w tym wymianę informacji w tym zakresie, pomiędzy spółką Enea Nowa Energia a samorządem województwa wielkopolskiego.

– Nasze zaangażowanie w Wielkopolską Dolinę Wodorową wpisuje się w realizację Strategii Rozwoju Grupy Enea, która zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jako grupa energetyczna, silnie obecna w Wielkopolsce, będziemy ważnym partnerem przedsięwzięcia, a nasza wiedza i doświadczenie będą przydatne w rozwoju projektu. Spółki z naszej Grupy już dziś pracują nad wykorzystaniem wodoru w energetyce, także do stabilizacji sieci energetycznych oraz efektywnego wykorzystania energii z OZE. Liczymy na rozwój współpracy i budowę w Wielkopolsce ekosystemu wspierającego innowacje związane z zielonym wodorem – powiedział Paweł Majewski, prezes Enei.

List intencyjny podpisali: Krzysztof Czaban, prezes Enei Nowa Energia oraz Jacek Bogusławski, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]