REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Letnie modernizacje i remonty w KOGENERACJI

  • 6 czerwca 2022 15:42
  • : : autor: AMC
Reklama

Trwa kampania remontowa w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącym do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Do końca lipca ma zakończyć się remont kapitalny kotła i młynów węglowych bloku ciepłowniczego 1 we wrocławskiej elektrociepłowni. Okres wiosenno – letni  to czas intensywnych działań w zakresie modernizacji i remontów całej infrastruktury w elektrociepłowniach. W przypadku KOGENERACJI dotyczy to trzech elektrociepłowni: Wrocław, Zawidawie, Czechnica - informuje spółka.

- Infrastruktura musi być w pełni sprawna i gotowa jesienią, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, a wiosna i lato to jedyny czas, gdy możemy przeprowadzić kompleksowe prace remontowe i modernizacyjne – mówi Andrzej Jedut, prezes zarządu KOGENERACJI.

- Po zakończeniu kampanii remontowej wszystkie nasze urządzenia i instalacje będą miały nie tylko odtworzone standardowe parametry funkcjonowania, ale również nastąpi zwiększenie ich sprawności.

Od 9 maja trwa remont kotła jednego z bloków ciepłowniczych w elektrociepłowni Wrocław, największym zakładzie KOGENERACJI, który zaspokaja połowę zapotrzebowania wrocławian na ciepło. W sezonie grzewczym gotowe do pracy są tutaj 3 bloki ciepłownicze. Aktualnie najmniejszy z nich o mocy ponad 50 megawatów elektrycznych do 27 lipca jest w trakcie remontu. Tymczasem 5 lipca rozpocznie się również remont 100 megawatowego bloku ciepłowniczego nr 2. Przez 3 tygodnie za dostarczenie ciepła będzie odpowiedzialny blok nr 3. To bezpieczne rozwiązanie – w  planowaniu terminarza kampanii remontowej pod uwagę brana jest dotychczasowa historia i długoterminowe prognozy pogody na lato.    

- Remontowany aktualnie kocioł ma blisko 40 m wysokości, czyli więcej niż 10-piętrowy wieżowiec. Do prowadzenia prac pomiarowych i remontowych niezbędne było ustawienie specjalnych rusztowań wewnątrz komory paleniskowej kotła. Realizowane badania to przede wszystkim diagnostyka rur oraz kolektorów zabudowanych na kotle - instalacji służących temu, aby woda przez nie przepływająca zamieniła się w parę i dzięki temuw turbogeneratorze została wytworzona energia elektryczna i ciepło. W zakresie tegorocznego remontu kotła planowana jest wymiana odcinków rurociągów oraz około 200 kolan w przegrzewaczach pary i podgrzewaczu wody - czytamy w komunikacie.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]