REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Jakie płyną korzyści z instalacji inteligentnych liczników?

  • 22 czerwca 2022 10:08
  • : : autor: AMC
Reklama

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska rozpoczęto Program szkoleniowo – edukacyjny na temat wdrażanego systemu Inteligentnego Opomiarowania i Inteligentnych Sieci Elektroenergetycznych w Polsce. Odbywa się zarówno w formule on-line oraz stacjonarnej, żeby umożliwić skorzystanie z nich jak największej ilości uczestników.

Program szkoleń i warsztatów objął istotne zagadnienia, które m.in. dotyczyły: odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że liczniki energii są inteligentne; jakie działania są potrzebne dla rozwoju inteligentnych sieci w Polsce; jakie korzyści dla rynku i wdrożenia inteligentnych liczników zdalnego odczytu przyniosły regulacje tzw. ustawy licznikowej oraz rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie pomiarów; rozwiązań dla rynku elastyczności.

Resort informuje, że efektem jednodniowych szkoleń i warsztatów ma być: wzrost zrozumienia tematyki dot. inteligentnych sieci elektroenergetycznych pośród przedstawicieli dziennikarzy, organizacji konsumenckich oraz różnych organizacji branżowych; dotarcie z wiedzą do konsumenta poprzez środowisko organizacji konsumenckich; podniesienie wiedzy odbiorców w zakresie prawnych wymogów wobec operatorów systemów dystrybucyjnych w zakresie wdrażania sieci inteligentnych, rozwoju technologii magazynowania energii elektrycznej, funkcjonalności liczników zdalnego odczytu, korzyści z wdrożenia inteligentnego opomiarowania, cyberbezpieczeństwa oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii.

Założeniem programu jest jego wielopoziomowość zarówno w przygotowaniu odrębnych zagadnień szkoleń i warsztatów, jak i w zróżnicowanym doborze uczestników. Resort planuje, aby w całym cyklu organizowanych spotkań wzięło udział minimum 500 osób, które zostaną włączone w działania informacyjno – edukacyjne polegające na dalszym przekazywaniu zdobytej wiedzy odbiorcom energii.

Wydarzenia prowadzone są przez szerokie grono doświadczonych ekspertów ze środowiska naukowego oraz praktyków branży m.in. z Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. (PSE), stowarzyszenia Polska Izba Magazynowania Energii (PIME), Polskiego Stowarzyszenia Magazynów Energii (PSME) czy Akademii Górniczo-Hutniczej.

Szkolenia i warsztaty będą trwały w okresie realizacji projektu, tj. do 2023 roku.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]