REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

TAURON odbudowuje zieloną infrastrukturę

  • 24 czerwca 2022 13:09
  • : : autor: AMC
Reklama

Niemal 2,5 tysiąca posadzonych drzew to efekt akcji „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody”. Pierwsze nasadzenia odbyły się w ubiegłym roku w Ogrodzieńcu, kolejne w ostatnich tygodniach w Kamiennej Górze  - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym roku TAURON posadził już 1440 drzew w Ogrodzieńcu w województwie śląskim. Były to m.in. sosny i brzozy, które odbudują drzewostan zdewastowany przez nawałnicę. Miejscem tegorocznego wiosennego sadzenia były okolice Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie), gdzie sadzonki dębów i buków odnowią las zniszczony przez burze i inne anomalie pogodowe.

- Zalesione tereny i piękny własny ogród to marzenie wielu właścicieli działek. Obecnie wybór drzew i krzewów jest ogromny. Trzeba jednak pamiętać, że na terenach, gdzie znajduje się infrastruktura energetyczna roślinność nie może zagrażać dostawom energii elektrycznej. Blisko połowa wszystkich awarii elektroenergetycznych spowodowana jest przez połamane drzewa, która są posadzone zbyt blisko linii energetycznych lub nie są odpowiednio pielęgnowane - wyjaśnia Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja.

Wycinki, a także przycinki drzew, gałęzi i krzewów rosnących w obszarze tras linii elektroenergetycznych, to jeden z zabiegów eksploatacyjnych prowadzonych przez TAURON Dystrybucja. Spółka organizuje i wykonuje wycinki oraz przycinki gałęzi drzew i krzewów rosnących w pobliżu linii elektroenergetycznych, w zakresie zgodnym z wymaganiami obowiązujących norm. Działania te są prowadzone właśnie po to, aby zapewnić bezawaryjną pracę sieci, bezpieczne dostawy energii i bezpieczeństwo osób oraz obiektów w pobliżu linii energetycznych.

- W Kamiennej Górze każdego roku dokonujemy przeglądu stanu drzew w miejskich lasach. W ramach standardowych zabiegów związanych z gospodarką leśną usuwane są drzewa chore oraz wiatrołomy. Nasadzenia są prowadzone w celu zapewnienia ciągłości utrzymania drzewostanu. Zasadzone drzewa odbudują fragment lasu na terenie Góry Parkowej, który uległ zniszczeniu w wyniku gwałtownych zdarzeń atmosferycznych i działania owadzich szkodników - mówi Rafał Święcki z Urzędu Miasta w Kamiennej Górze.

Strona 1 z 3
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]