REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Ukraina nowym członkiem Międzynarodowej Agencji Energetycznej

  • 20 lipca 2022 11:56
  • Opracowała: AMC
Reklama

Powitanie Ukrainy w rodzinie MAE, jako kraju stowarzyszonego, to silny sygnał solidarności i wsparcia. Przyczyni się to do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego w naszym regionie. Mamy również nadzieję, że stanie się podstawą do stworzenia ram, które pomogą Ukrainie na jej drodze do odbudowy” – zaznaczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas uroczystości podpisania dokumentu stowarzyszeniowego Ukrainy z Międzynarodową Agencją Energetyczną. Wydarzenie, z udziałem Dyrektora Wykonawczego MAE Fatiha Birola, ministra energii Ukrainy Germana Galushchenko oraz wiceminister klimatu i środowiska Anny Łukaszewskiej-Trzeciakowskiej, odbyło się 19 lipca 2022 r. w Warszawie.

Resort przypomina, ze Rada Zarządzająca Międzynarodowej Agencji Energetycznej 16 czerwca 2022 r. jednogłośnie wyraziła zgodę na zaproszenie Ukrainy do przystąpienia do MAE, jako kraju stowarzyszonego w uznaniu wyjątkowych i bezprecedensowych okoliczności, w jakich znajduje się ten kraj.

- Głęboko doceniamy wsparcie Dyrektora Fatiha Birola dla Ukrainy. Jestem wdzięczna, że MAE od początku rosyjskiej inwazji udziela Ukrainie wsparcia technicznego i analitycznego oraz ocenia potencjalne możliwości dalszego pogłębienia wzajemnych stosunków – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Zdaniem szefowej resortu klimatu i środowiska Ukraina zasługuje na każdą formę pomocy za heroiczną walkę w obronie swojej integralności terytorialnej i niepodległości. Poprzez te działania Ukraina staje w obronie naszych wspólnych europejskich wartości, takich jak wolność i demokracja.

- Ukraina potrzebuje głębokiej reorganizacji dostaw energii oraz wsparcia w reformie infrastruktury energetycznej, aby zaspokoić potrzeby energetyczne swojego społeczeństwa i gospodarki. W tym zakresie nasza rola, jako państw członkowskich Międzynarodowej Agencji Energetycznej, najpotężniejszej międzynarodowej organizacji energetycznej, jest niezwykle ważna. Musimy zrobić wszystko, aby wesprzeć Ukrainę w tych zmianach i utrzymaniu bezpieczeństwa energetycznego – zauważyła.

Strona 1 z 3
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]