REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

SolarSpot po raz kolejny dla ERGO ARENY

  • 22 lipca 2022 14:02
  • Opracowała: AMC
Reklama

Wygrany przetarg pozwoli SolarSpot zrealizować inwestycję na dachu ERGO ARENY o mocy 99,82 kWp, dzięki czemu łączna moc wykorzystywanych instalacji PV wyniesie już 300 kWp. Do realizacji inwestycji zostanie wykorzystanych 217 modułów fotowoltaicznych, każdy o mocy 460 Wp oraz trzy falowniki marki SolarEdge – dwa o mocy 25kW i jeden o mocy 50 kW. Kwota inwestycji to 489 886,61 zł brutto. Poza oczywistymi, przy rosnących kosztach energii elektrycznej, oszczędnościami, w przynajmniej 25 lat jej działania instalacja pozwoli uniknąć emisji 1568 ton dwutlenku węgla CO2.  

- Ostatnie lata to okres niesamowitego rozwoju przedsięwzięć proekologicznych, które nie są już tylko modnym tematem PR-owym, ale faktycznie stały się priorytetowym kierunkiem rozwoju dla przedsiębiorstw myślących o swojej przyszłości. Aktualna sytuacja na rynku energii powoduje, że jeszcze bardziej uzasadnione są inwestycje w obszarze efektywności energetycznej, w tym w zakresie OZE. Hala ERGO ARENA jest już od kilku lat aktywna w tym obszarze: dokonaliśmy kompleksowej modernizacji oświetlenia na nowoczesne energooszczędne technologie LED, wdrażamy system zarządzania energią oraz stopniowo budujemy własne moce wytwórcze zielonej energii. Umowa z naszym partnerem firmą SolarSpot stanowi już III etap inwestycji w fotowoltaikę na dachu hali. Już dzisiaj ERGO ARENA jest liderem w kraju oraz mieście się w ścisłej czołówce europejskiej wśród tego typu obiektów - mówi Magdalena Sekuła, prezes Zarządu Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY. 

- Uważam, że ERGO ARENA może być wzorem dla innych obiektów widowisko-sportowych ze względu na ambitne cele energooszczędne oraz proekologiczne działania. Dla SolarSpot wcześniejsza inwestycja na dachu ERGO ARENY to jeden z flagowych projektów w naszym portfolio. Cieszę się, ze dołączy do niego kolejna realizacja, a SolarSpot swoją codzienną działalnością może wspierać różne podmioty w Polsce w mierzeniu się z wyzwaniami związanymi z obniżeniem kosztów użytkowanej energii i zmniejszaniem śladu węglowego – mówi Przemysław Błaszczyk, prezes SolarSpot.

Pierwsza instalacja zrealizowana przez SolarSpot o mocy 99,63 kWp została uruchomiona w sierpniu 2020 roku. Do jej budowy wykorzystano 246 modułów fotowoltaicznych, każdy o mocy 405 Wp oraz cztery falowniki marki SolarEdge o jednostkowej mocy 25 kW. Instalacja wyprodukowała już ponad 173 MWh energii, przynosząc oszczędności za energię elektryczną rzędu 125 tys. zł i zwrot z inwestycji w ok. 4 lata. Dzięki tej inwestycji uniknięto również 125 ton emisji dwutlenku węgla CO2 do atmosfery w 2 lata. 

- Przy szybko rosnących cenach energii w Polsce, innowacyjne firmy i osoby prywatne coraz częściej szukają alternatywnych źródeł energii jako rozwiązania. System solarny okazał się najbardziej popularną opcją ze względu na swoją wydajność, jakość dostępnych produktów i obowiązujące zachęty rządowe. Dzięki ogromnym redukcjom emisji dwutlenku węgla, to właśnie takie nieruchomości jak ERGO ARENA wyznaczają drogę w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, z dala od energii zasilanej węglem - komentuje Michał Marona, dyrektor generalny SolarEdge Poland. 

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]