REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Realizują projekty odnawialnych źródeł energii

  • 16 sierpnia 2022 08:44
  • Opracowała: AMC
Reklama

Selena Green Investments – spółka z Grupy Selena zawarła umowę inwestycyjną o nabycie praw do projektu farmy fotowoltaicznej. Produkcja energii ze źródeł odnawialnych ma się rozpocząć w 2023 roku.

Selena Green Investments (SGI) zajmuje się zarządzaniem, projektowaniem, zakupem, a także wsparciem finansowym i prawnym projektów OZE. Zakupiony projekt będzie realizowany w północnej części Polski. Wydano już warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, a sprzedający zobowiązał się ponadto do uzyskania na rzecz spółki ostatecznego pozwolenia na budowę dla farmy fotowoltaicznej oraz przyłącza kablowego. Selena Green Investments przewiduje rozpoczęcie budowy inwestycji najpóźniej w pierwszym kwartale 2023 roku, aby na przełomie dwóch kolejnych kwartałów rozpocząć produkcję energii.

To już drugi projekt z branży odnawialnych źródeł energii w portfolio Selena Green Investments w tym roku. Wcześniej SGI nabyła 100 proc. udziałów w firmie rozwijającej projekt biogazowni o mocy elektrycznej 0,5 MW. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na koniec tego roku. W fazie negocjacji są obecnie kolejne kontrakty dotyczące projektów biogazowych oraz innych inwestycji OZE w różnych częściach Polski.

– Naszych partnerów wspieramy na wielu płaszczyznach. Firmy deweloperskie, produkcyjne oraz dostawcy substratów doceniają we współpracy z nami doświadczenie i możliwości, jakie daje zaangażowanie w projekt grupy kapitałowej o ugruntowanej pozycji na rynku polskim oraz zagranicznym. W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym i klimatycznym coraz więcej podmiotów poszukuje sprawdzonych partnerów do realizacji inwestycji w duchu zrównoważonego rozwoju – podkreśla Paweł Grzegorski, prezes zarządu Selena Green Investments.

Selena Green Investments została powołana w 2021 roku, w celu prowadzenia projektów OZE. SGI zapewnia stabilne warunki współpracy, długoterminowe kontrakty, a ponadto profesjonalne wsparcie w zakresie rozwoju technologii, edukacji i komunikacji społecznej w ramach sektora odnawialnych źródeł energii. Spółka aktywnie poszukuje projektów z obszaru OZE na różnych etapach zaawansowania i nawiązuje współpracę z deweloperami, wykonawcami oraz dostawcami substratów z terenu całej Polski.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]