WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Uruchomią nowy fundusz inwestycyjny w zakresie technologii klimatycznych

  • 29 września 2022 13:16
  • Opracowała: AMC
Reklama

Santander AM i EIT InnoEnergy, ogłosiły porozumienie o współpracy w celu przyspieszenia transformacji energetycznej, rozwiązania problemu bezpieczeństwa energetycznego i rosnących cen energii w Europie poprzez skierowanie kapitału do najbardziej obiecujących start-upów działających w obszarze technologii klimatycznych z portfela EIT InnoEnergy - czytamy w komunikacie.

Nowy fundusz zapewni prywatnym bankom i inwestorom instytucjonalnym środki do inwestowania w firmy na wczesnym etapie rozwoju, które pracują nad rozwiązaniami mającymi na celu uczynienie energii przystępną cenowo, dostępną i zrównoważoną. Spółki będą pochodzić przede wszystkim z istniejącego portfela EIT InnoEnergy, który obejmuje tak różne sektory jak gospodarka obiegu zamkniętego, energia odnawialna, magazynowanie energii, efektywność energetyczna, transport i mobilność, inteligentne budynki, miasta i sieci oraz wodór.

Santander AM będzie zarządzał portfelem funduszu. Banco Santander będzie pełnił rolę inwestora, a EIT InnoEnergy będzie współinwestował w nowe rundy start-upów i nadal będzie świadczył na ich rzecz usługi mające na celu ograniczanie ryzyka biznesowego oraz przyspieszenie realizacji projektów.

Inicjatywa będzie prowadzona przez zespół, który tworzą Santiago Gil, były szef VC w Enagas, Giovanni Bologna, który niedawno dołączył do Santander AM z funduszu VC Athosoraz Jordi López, były szef działu rozwoju biznesu w EIT InnoEnergy, który teraz w pełni  poświęci się wspólnemu przedsięwzięciu.

Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w EIT InnoEnergy mówi: - Nowy fundusz uzupełni i wzmocni nasz istniejący ekosystem i ułatwi szybką alokację kapitału, aby przyspieszyć wprowadzanie na rynek przełomowych innowacji w dziedzinie technologii klimatycznych. Jest to sytuacja korzystna nie tylko dla naszych ponad 180 innowacyjnych firm, ale także dla funduszu. Posiadanie bezpośredniego dostępu do portfela InnoEnergy zapewnia funduszowi ciągły napływ interesujących projektów, który będzie kluczowy biorąc pod uwagę duży apetyt na tego typu aktywa.

Borja Diaz-Llanos, szef działu inwestycji alternatywnych w Santander Asset Management dodaje: - To kolejny krok w walce ze zmianami klimatu w ramach naszego zaangażowania w globalną grupę Net Zero Asset Managers. Innowacje mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zerowego bilansu netto do 2050 roku. Dzięki tej inicjatywie chcemy zapewnić dodatkowy kapitał wielu start-upom o największym potencjale redukcji emisji.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]