REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pierwszy w branży sojusz w zakresie produkcji i łańcucha dostaw anod krzemowych

  • 13 października 2022 12:55
  • Opracowała: AMC
Reklama

GDI, producent anod krzemowych, podpisał porozumienie w celu poprowadzenia sojuszu z AGC Glass Europe, światowym liderem w produkcji szkła płaskiego dla przemysłu motoryzacyjnego, solarnego i high-tech, oraz Carl Schlenk A.G., producentem folii i taśm metalowych. W ciągu następnej dekady AGC i Schlenk będą ściśle współpracować z GDI dostarczając technologię, surowce, know-how i usługi, aby zwiększyć produkcję anody krzemowej do skali przemysłowej. Dzięki temu, produkcja anody krzemowej osiągnie zdolność do jednej GWh do końca 2026 roku i 10GWh zdolności w 2028 r. - czytamy w komunikacie.

- Elektryfikacja w wielu sektorach powoduje zwiększone globalne zapotrzebowanie na akumulatory Li-ion, które mają większą gęstość energii, szybciej się ładują i są bezpieczne. Ponadto, w odpowiedzi na ryzyko uzależnienia od surowców do produkcji baterii pozyskiwanych w Chinach, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że "doświadczamy globalnego wyścigu o dostawy i recykling krytycznych surowców." Trójstronny sojusz, któremu przewodzi GDI ma na celu pozyskiwanie i wytwarzanie w Europie anod krzemowych nowej generacji w 100 proc. przeznaczonych do baterii Li-ion - czytamy.

Sprawdzona, opatentowana technologia GDI wykorzystuje unikalną, w 100 proc. krzemową konstrukcję anody, która pozwala uzyskać ponad 30  proc. większą gęstość energii dla zaawansowanych akumulatorów Li-ion oraz bezpieczne i niezawodne szybkie ładowanie od 10-75 proc. w 15 minut. Pierwszy zakład produkcyjny będzie znajdował się w Eindhoven w Holandii, gdzie produkcja pilotażowa będzie miała zdolność do wyprodukowania 300kWh do końca 2022 roku. GDI współpracuje z AGC w celu ukończenia linii produkcyjnej o wydajności 100MWh do I kwartału 2024 roku, co uczyni GDI światowym liderem w zakresie zdolności produkcyjnych anod krzemowych.

- Jestem niezwykle podekscytowany tym, co osiągnie ten sojusz. Nie tylko pozwoli GDI szybciej wprowadzić na rynek przełomowe baterie, ale robiąc to we współpracy z gigantami branży korzystamy z wieloletniego know-how i doświadczenia, które pozycjonuje GDI jako lidera w produkcji anod krzemowych - mówi Robert Anstey, CEO i założyciel GDI.

- Ten sojusz nie tylko stawia AGC na czele rozwijających się i innowacyjnych branż, ale także umożliwia nam dotrzymanie naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju - mówi Hugues Wiame, dyrektor generalny AGC Plasma Technology Solutions.

- Cieszymy się, że możemy być częścią strategicznego sojuszu, który łączy najlepszych producentów w Europie z innowacyjną technologią z USA, aby osiągnąć postęp na rynkach EV - mówi Carsten Mohr, wiceprezes wykonawczy Schlenk.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]