REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Alstom zaprezentuje kluczową rolę kolei w działaniach na rzecz dekarbonizacji

  • 28 października 2022 10:42
  • Opracowała: AMC
Reklama

Jako globalny lider w rozwoju inteligentnego i zrównoważonego transportu, Alstom angażuje się w działania związane z kluczowymi wyzwaniami społecznymi – od globalnego ocieplenia po postępującą urbanizację. COP27 będzie okazją do zaprezentowania postępów i dalszych możliwości w obszarze dekarbonizacji transportu oraz dyskusji nt. ekologicznych rozwiązań przyszłości. Alstom ma ponad 20-letnie doświadczenie w rozwoju niskoemisyjnych technologii. Grupa uczestniczy w konferencji od 2015 roku (COP21 w Paryżu) - czytamy w komunikacie.

W tym roku zespół Alstom będzie uczestniczyć w 27. konferencji klimatycznej ONZ, która odbędzie się 6 – 18 listopada w Szarm el-Szejk w Egipcie. Dyskusje z udziałem przedstawicieli Alstom będą dotyczyć m.in. rozwoju zrównoważonej mobilności oraz roli kobiet w transformacji i dekarbonizacji transportu.

Przedstawiciele Alstom będą zwracać uwagę na kluczową rolę transportu publicznego, przede wszystkim kolei, w zrównoważonym rozwoju, uwzględniającym aktualne wyzwania klimatyczne. Alstom, we współpracy z EY, zaprezentuje również raport poświęcony kluczowej roli miejskiego transportu szynowego w Afryce, wskazujący na korzyści środowiskowe, społeczne i gospodarcze dla dynamicznie rosnących afrykańskich metropolii.

Szeroko zakrojone inwestycje w kolej umożliwią dekarbonizację transportu przy uwzględnieniu wielu kluczowych dla zrównoważonego rozwoju czynników, takich jak równy dostęp do transportu, rozwój społeczny i wzrost gospodarczy. Transport odpowiada za ponad jedną czwartą globalnego zapotrzebowania na energię, przyczyniając się do dalszego zwiększania się emisji CO2. Podczas COP27 przedstawimy nasze działania na rzecz zeroemisyjnego transportu, związane z rozwojem innowacyjnych rozwiązań pozwalających obniżyć ślad węglowy oraz aktywnym udziałem w debacie nt. polityki zrównoważonego rozwoju – podkreśla Cecile Texier, wiceprezes Alstom ds. zrównoważonego rozwoju i CSR.

Misją Alstom jest wspieranie klientów w ich transformacji w kierunku systemów zrównoważonego transportu poprzez projektowanie i dostarczanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań.

Dzięki dużemu potencjałowi w obszarze innowacji i szeroko zakrojonemu programowi badań i rozwoju Grupa oferuje klientom pełne portfolio efektywnych rozwiązań, obejmujących zarówno nowy, jak i zmodernizowany tabor.

Grupa jest aktualnie jedynym podmiotem na rynku kolejowym oferującym pełen zakres ekologicznych rozwiązań trakcyjnych, a także własne technologie ogniw paliwowych oraz pociągi zasilane bateriami i wodorem w transporcie pasażerskim.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]