REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Znamy laureatów V edycji Moje miejsce na Ziemi

  • 9 listopada 2022 08:29
  • Opracowała: AMC
Reklama

PKN ORLEN przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych w ramach piątej edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Fundacja ORLEN wsparła 170 organizacji z ponad 2,4 tys. zarejestrowanych wniosków. Dzięki dofinansowaniu powstaną m.in muzea czy inicjatywy edukacyjne dla dzieci. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji programu dotacje o łącznej wartości przekraczającej 9 mln zł otrzymało ponad 1200 inicjatyw - czytamy w komunikacie.

– Działania podejmowane przez Fundację ORLEN od lat przynoszą wymierne efekty. Jako odpowiedzialna społecznie firma dostrzegamy potrzeby lokalnych społeczności i niezmiennie pomagamy w realizowaniu działań wywierających pozytywny wpływ na otoczenie. Mamy satysfakcję, że nasz projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W tym roku wybraliśmy aż 170 laureatów, którzy z naszą pomocą wprowadzą w swoim środowisku zmiany na lepsze. Oprócz zwycięzców programu grantowego, inicjatywą do aktywnego udziału w rozwoju swojego miejsca na ziemi wykaże się prawie 900 wolontariuszy. Grupa ORLEN zrzesza ludzi chcących pomagać. Widzimy, że nasze działania są doceniane, dlatego nie poprzestajemy na nich i już na wiosnę zapraszamy do udziału w kolejnej edycji – mówi Katarzyna Różycka, prezes Fundacji ORLEN.

„Moje miejsce na Ziemi” wspiera lokalne społeczności od 2018 roku. Jest to największy z programów grantowych Fundacji ORLEN. Jego celem jest zachęcenie i umożliwienie uczestnikom zadbania o swoje miejsce na Ziemi. Dotacje trafiają m.in. do organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji, kół gospodyń wiejskich, szkół czy parafii. Aby wziąć w nim udział, należy przedstawić ciekawy pomysł działania na korzyść swoich lokalnych społeczności. W ramach programu niezmiennie poszukiwane są projekty związane z ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt i zrównoważonym rozwojem.

Laureaci otrzymują granty w wysokości 5-20 tys. zł. Największa liczba​ tegorocznych grantów trafi do organizacji działających na wsiach (105) oraz w miastach do 20 tys. mieszkańców (33). Wśród zwycięzców najwięcej organizacji jest z województwa mazowieckiego (23), śląskiego (17) oraz dolnośląskiego i wielkopolskiego (po 16).

Wśród nagrodzonych grantem pomysłów w poprzedniej edycji znalazły się warsztaty, turnieje sportowe, czy zakup defibrylatora dla Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku dotacje zostały przeznaczone m.in. na Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej, Strefy Pozytywnych Zmian czy Stowarzyszenia "Razem - dla Dzieci Szkoły Podstawowej w Bargłówce". Granty umożliwią pielęgnowanie dziedzictwa historycznego w nowoczesny sposób, wesprą finansowanie wykładów i ćwiczeń z zakresu ratownictwa i działań przedmedycznych, wystaw, lekcji muzyki, koncertów, konkursów, audycji radiowych, a także utworzenie FABRYKI EKO – EDUKACJI budującej świadomość ekologiczną.

Lista wszystkich 170 zwycięskich organizacji jest już dostępna na stronie Fundacji ORLEN. Kolejna odsłona programu wystartuje już wiosną 2023 roku.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]