WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Światowe sławy zaangażowane w projekt polskiego „elektryka”

  • 26 lutego 2020 11:09
  • Autor: AMC
Reklama

Wieloletni projektant Jaguara Tadeusz Jelec wraz z włoską firmą Torino Design stworzył prototyp polskiego samochodu - pierwszego elektryka. Za opracowaniem koncepcji stoi firma ElectroMobility Poland.

- To polski samochód, na który wielu ludzi od dawna czekało. To nie jest polonez, to nie jest syrenka. To jest najnowsza technologia - mówi dla electromobilitypoland.pl Tadeusz Jelec, projektant, który przez kilkadziesiąt lat czuwał nad wyglądem wnętrz i nadwozi Jaguarów.

Mieszczące się w Turynie studio projektowe zatrudnia doświadczonych specjalistów. Od momentu założenia w 2006 r. stworzyło około 300 modeli dla najsłynniejszych marek świata, m.in. BMW, Ferrari, Suzuki i Scanii. Ostatnio skupia się na opracowaniu koncepcji komunikacji elektrycznej, która jest przyszłością motoryzacji.

- Za każdym razem, kiedy tworzymy projekt, nie projektujemy samochodu, który sobie wymarzyliśmy. Staramy się poznać mentalność i filozofię klienta, ponieważ na tym polega nowoczesny sposób przygotowania projektu. Podążamy za marzeniami klientów, a nie za własnymi - mówi Roberto Piatti, prezes i dyrektor zarządzający Torino Design.  

Celem polsko-włoskiego zespołu było stworzenie auta rodzinnego, wyglądem budzącego sympatię, ale dynamicznego. Tworzone z ElectroMobility Poland auto będzie miało napęd elektryczny.

- Emocje od zawsze odgrywały rolę w sprzedaży samochodów. Naszym celem było przekazanie emocji związanych z nową odsłoną nowoczesności, także ochroną środowiska - mówi Giuliano Biasio, dyrektor kreatywny Torino Design.

ElectroMobility Poland to firma założona w 2016 r. przez cztery państwowe firmy z branży paliwowej: Tauron, PGE, Energię, Eneę. Jej celem jest przygotowanie od podstaw pierwszej polskiej marki samochodu elektrycznego.

- Zmiany w świecie motoryzacji, odejście od silnika spalinowego, zastąpienie go silnikiem elektrycznym, to prawdziwa rewolucja - mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Na razie powstają dwa prototypy nowego samochodu w wersji hatchback i SUV.  Zostaną przedstawione w połowie roku. 

- Tak, jak Czesi mają swoją Skodę, Rumuni Dacię, jestem przekonany, że za kilka lat w Polsce też my będziemy dumni z naszej nowej marki motoryzacyjnej - zapewnia Piotr Zaremba.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]