REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Startuje kampania #EneaJestFair

  • 12 grudnia 2022 13:48
  • Opracowała: AMC
Reklama

Grupa Enea powołała do życia „Drużynę z zasadami #EneaJestFair”. To element kampanii edukacyjnej pod hasłem „Warto być uczciwym, wszyscy na tym zyskujemy!”. Jej celem jest promowanie dobrych praktyk prowadzenia biznesu, uświadamianie otoczenia w zakresie zapobiegania sytuacjom korupcyjnym oraz budowa kultury organizacyjnej opartej o uczciwość - informuje spółka. 

Zgodnie z definicją, korupcja to żądanie, proponowanie, przyjmowanie lub wręczanie w sposób bezpośredni lub pośredni jakiejkolwiek nienależnej korzyści lub jej obietnicy w zamian za działanie lub zaniechanie działania w wykonywaniu obowiązków służbowych. Enea, w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji, rozpoczyna kampanię edukacyjną #EneaJestFair pod hasłem „Warto być uczciwym, wszyscy na tym zyskujemy!”. Wśród celów akcji jest budowanie szeroko rozumianej świadomości antykorupcyjnej, podkreślanie jak ważny jest sprzeciw wobec zjawisk korupcyjnych i przedstawianie sposobów reagowania na zjawiska o charakterze korupcyjnym.

 Korupcja to działanie niezgodne z prawem i szeroko rozumianą sprawiedliwością społeczną. Jej konsekwencje dotykają całego społeczeństwa. Prowadzi ona do marnotrawienia środków publicznych, narusza zasady wolności rynkowej i hamuje rozwój gospodarczy. Dlatego na takie działanie nie ma miejsca w Enei, co mocno chcemy podkreślić, rozpoczynając akcję #EneaJestFair, skierowaną przede wszystkim do pracowników Grupy Enea i naszych kontrahentów – podkreśla Paweł Majewski, prezes Enei.

W ramach inicjatywy #EneaJestFair firma przygotowała specjalną stronę internetową, dostępną pod adresem www.enea.pl/jestem-fair. Każdy znajdzie tam informacje na temat przeciwdziałania korupcji i wewnętrznych regulacji antykorupcyjnych w Grupie Enea oraz instrukcję zgłaszania naruszeń związanych z wystąpieniem korupcji. Powstała również animacja, w której znajdują się wskazówki jak zachować się w sytuacji korupcyjnej. Dopełnieniem akcji jest siedem „Zasad Drużyny #EneaJestFair”, do której należą pracownicy Grupy Enea

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]