REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Profesjonalne karetki dla walczącej Ukrainy

  • 15 marca 2023 08:14
  • Tekst sponsorowany
Reklama

Polska Grupa Importowa Premium Sp. z o.o., należąca do grupy kapitałowej Adelon, dostarczy na Ukrainę nowoczesne auta medyczne.

Polska Grupa Importowa Premium Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Adelon, której właściciel Pan Dmytro Kovalenko od początku inwazji inicjuje misje humanitarne i wolontariackie na rzecz armii i ludności cywilnej Ukrainy. Tym samym Adelon wykazał swoje potępienie działań wojennych i wszelkich brutalnych postępowań mających na celu naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy lub jakiegokolwiek innego państwa.  

Od ponad roku Ukraina bohatersko prowadzi wojnę z agresorem. Ta wojna, wbrew oczekiwaniom wroga, jeszcze bardziej zjednoczyła nasz naród - od żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych w Donbasie, poprzez Obronę Terytorialną w Sumach, od nauczycieli w Zaporożu prowadzących lekcje online podczas bombardowań, do kierowców autobusów w Dnieprze, którzy kontynuują swoje kursy mimo regularnych alarmów o ataku powietrznym. Ukraińcom udało się stawić opór agresorowi, łącząc siły i dzielnie walcząc. Wkład nawet jednego małego przedsiębiorstwa, które robi kawę w małej, mobilnej kawiarni czy przygotowuje kanapki, jest bezcenny. Na wydarzenia w Ukrainie zareagowały również międzynarodowe firmy. Wśród nich jest Grupa Adelon i osobiście Pan Dmytro Kovalenko.

- Wielki biznes - powinien pomagać w wielkiej skali - mówił.

Na te karetki w europejskich zakładach produkcyjnych trzeba czekać w kolejce ponad dwa i pół roku. Polskiej Grupie Importowej Premium Sp. z o.o. udało się dokonać niemal niemożliwego i zakontraktować pięć jednostek w grudniu 2022 r. Zdj. Materiał partnera

Kolejna partia nowoczesnych karetek jest w drodze z chorwackiego Buzetu na Ukrainę. To w rzeczywistości „reanimacja na kołach”, wszystkie pojazdy są bowiem wyposażone w respiratory, a także wbudowane niezależne systemy zasilania, aby utrzymać cały sprzęt w sprawności przez długi czas. Wyjątkowość każdego pojazdu polega na tym, że nie wymaga on żadnego dodatkowego wyposażenia, spełnia wszelkie międzynarodowe standardy i jest gotowy do użycia przez wojskowych i cywilnych medyków zaraz po przybyciu do Ukrainy.

 

Pojazdy medyczne otrzymają jednostki wojskowe w obwodzie dniepropietrowskim i Kijowie oraz szpital w rejonie Tomakowskim obwodu dniepropietrowskiego. Zdj. Materiał partnera

- Wszystko dla szybkiego zwycięstwa Ukrainy – komentuje kierownictwo Grupy Adelon.

Na te karetki w europejskich zakładach produkcyjnych trzeba czekać w kolejce ponad dwa i pół roku. Polskiej Grupie Importowej Premium Sp. z o.o. udało się dokonać niemal niemożliwego i zakontraktować pięć jednostek w grudniu 2022 r. Koszt każdej z nich to około 4 mln hrywien. Pojazdy medyczne otrzymają jednostki wojskowe w obwodzie dniepropietrowskim i Kijowie oraz szpital w rejonie Tomakowskim obwodu dniepropietrowskiego.

- Dla nas pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy i pomoc ludności cywilnej jest systematycznym działaniem od pierwszego dnia inwazji. To jest zasadnicze stanowisko właściciela grupy spółek Adelon, Pana Dmytro Kowalenko. Pierwsze prośby armii dotyczyły zakupu kamizelek kuloodpornych i hełmów. Potem przeszliśmy do większych projektów. Są to samochody terenowe dla wojska i karetki pogotowia, w tym także dla zwykłych szpitali powiatowych. To jest nasz realny wkład w zwycięstwo Ukrainy. Wielki biznes powinien pomóc w wielkiej skali  - skomentowali przedstawiciele Grupy Adelon swoje projekty charytatywne w Ukrainie.

Od początku agresji wojskowej Adelon Group dostarcza ukraińskiej armii potężne samochody terenowe. Potrafią się one poruszać w najtrudniejszym terenie. Zdj. Materiał partnera

Dzisiaj każda międzynarodowa korporacja lub grupa firm ma swobodę wyboru miejsca i sposobu prowadzenia działalności. Z tym, że niektóre z nich wykazują się przestrzeganiem prawa międzynarodowego, wartości ogólnoeuropejskich i z pewnością te firmy są i będą na białej liście przedsiębiorstw, którym zwykli Ukraińcy są wdzięczni. Dobrze, że mamy przykłady korporacji, które otwarcie okazują wsparcie dla Ukrainy.

- Pod tym względem Adelon Group powinien być przykładem dla innych firm. Wiem, że dużo pomagają uchodźcom i ludziom w poszkodowanych miejscowościach. To wielka inwestycja we własną reputację. A w międzynarodowym środowisku biznesowym reputacja jest jednym z najcenniejszych aktywów - stwierdził znany w Ukrainie analityk polityczny Rusłan Bortnik.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]