WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Zielona energia dla czekoladowego giganta

  • 11 marca 2020 08:40
  • : : autor: AMC
Reklama

Kultowe słodycze będą produkowane z wykorzystaniem energii elektrycznej w pełni pochodzącej z odnawialnych źródeł. LOTTE Wedel wybrał z oferty TAURONA produkt EKO Premium, który jako jedyny w Polsce posiada gwarancję sprzedaży energii ekologicznej potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

LOTTE Wedel zakontraktował w TAURON Sprzedaż na trzy lata ponad 51 GWh energii elektrycznej. Nowa transakcja umożliwi pokrycie całkowitego zapotrzebowania energetycznego zakładu Wedla na warszawskiej Pradze.

- Zainteresowanie klientów biznesowych zakupem energii, która w 100 proc. pochodzi z odnawialnych źródeł, jest bardzo duże. Rośnie zarówno wolumen zielonej energii, którą TAURON sprzedaje klientom, jak i  liczba podmiotów, które decydują się na wybór produktu EKO Premium - podkreśla Tomasz Lender, wiceprezes  zarządu TAURON Sprzedaż ds. sprzedaży na rynku biznesowym. - Z tego względu firmy, którym szczególnie zależy na budowaniu wizerunku wokół ekologicznych postaw, decydują się  na zawieranie umów wieloletnich - dodaje Tomasz Lender.

Wedel skorzystał z gwarantowanej w ramach oferty EKO Premium możliwości wyboru rodzaju odnawialnego źródła i postawił na energię elektryczną z farm wiatrowych.

Pochodzenie energii potwierdza Certyfikat wydany przez PTCE. Poświadcza on, że spółka jest jedynym konsumentem - w rozumieniu handlowym - wskazanego w umowie wolumenu zakontraktowanej energii. Oznacza to, że zakupiona przez LOTTE Wedel energia elektryczna wyprodukowana w konkretnym odnawialnym źródle i ściśle określonym czasie, nie będzie sprzedana żadnemu innemu podmiotowi.

Zielona energia służy w zakładach Wedla m.in. do produkcji cenionych przez smakoszy na całym świecie czekolad oraz Ptasiego Mleczka®.

- Przejście na korzystanie wyłącznie z energii odnawialnej jest kolejnym krokiem w ramach naszej strategii CSR oraz „działań w dziedzinie klimatu” zgodnych z globalnymi celami zrównoważonego rozwoju. Jest to możliwe dzięki współpracy z naszym partnerem, spółką TAURON Sprzedaż, która dopasowała ofertę do naszych potrzeb – wyjaśnia Maciej Herman, dyrektor zarządzający LOTTE Wedel.

Największa ilość energii, która jest przedmiotem sprzedaży w ramach EKO Premium, pochodzi z elektrowni wodnych i farm wiatrowych należących do Grupy TAURON. Produkt jest całkowicie niezależny od funkcjonującego Systemu Świadectw Pochodzenia. Przy zakupie EKO Premium każdy klient ma możliwość skorzystania również z innych produktów oferowanych przez TAURON Sprzedaż.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]