WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Koronawirus: Sasin zdradza szczegóły pakietu pomocowego dla firm

  • 18 marca 2020 10:22
Reklama

Dziś rozwiązania z pakietu dla przedsiębiorców zostaną ogłoszone - zapewnił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że pakiecie pomocowym są rozwiązania dot. m.in. obciążeń związanych ze składkami emerytalnymi.

Zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa zajmie się przygotowanym przez rząd pakietem pomocowym dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

Wicepremier Sasin powiedział w portalu WP, że dziś rozwiązania z pakietu dla przedsiębiorców zostaną ogłoszone.

- Będą omówione wszystkie przepisy, które zamierzamy jako rząd zaproponować i przedłożyć Parlamentowi na najbliższym posiedzeniu (...), mają być odpowiedzią na perturbacje, które dotykają dzisiaj Polaków, szczególnie polskie przedsiębiorstwa - mówił.

Dodał, że posiedzenie Parlamentu jest zaplanowane na 25 marca. - Wtedy te przepisy, mam nadzieję, zostaną przyjęte - powiedział.

Pytany, czy rozwiązania zawarte w projekcie będę kierowane również do osób zatrudnionych na umowach śmieciowych, zapewnił, że takie osoby nie zostaną zostawione same sobie. - Również do tej grupy będą kierowane rozwiązania zawarte w tym projekcie - zapowiedział.

- Nie jesteśmy dzisiaj w stanie wyrównać strat absolutnie wszystkim, którzy je ponoszą ze względu na epidemię koronawirusa - zastrzegł. - To jest pakiet rozwiązań, które będą łagodziły pewne konsekwencje tego, co dzieje się przede wszystkim w polskiej gospodarce, ale nie możemy dzisiaj zapewnić (...) że nikt, dosłownie nikt nie poniesie z tego powodu strat - przyznał.

Sasin dodał, że straty dla gospodarki będą bardzo duże w bardzo wielu obszarach. -Możemy próbować te straty ograniczać i uratować jak najwięcej podmiotów gospodarczych, szczególnie tych małych firm dających bardzo często podstawę egzystencji w rodzinie - powiedział.

Zaprzeczył jednak, że będzie to oznaczać ograniczenie programów socjalnych odpowiedział. - Pieniądze na te programy są zabezpieczone w budżecie - zapewnił.

Wicepremier zasygnalizował, że w pakiecie pomocowym są rozwiązania dot. m.in. obciążeń związanych ze składkami emerytalnymi. (PAP)

Magdalena Jarco

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

FHWPR
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]