REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Energia odnawialna uratuje Nowy Jork

  • 22 lipca 2020 10:34
  • Autor: PARA
Reklama

Sponiewierany pandemią stan Nowy Jork i metropolia nowojorska mogą liczyć na ratunek. 4 GW morskiej energii wiatrowej i odnawialnych źródeł lądowych zasili stan, ponieważ gubernator Andrew Cuomo chce spełnić wymagania w zakresie energii odnawialnej, jednocześnie stymulując gospodarkę post-Covid.

Intensywne wysiłki Nowego Jorku w zakresie zaopatrzenia w odnawialne źródła energii osiągnęły dzisiaj historyczny sukces, a gubernator Andrew Cuomo ogłosił największe pojedyncze zamówienie na energię odnawialną, jakie kiedykolwiek pojawiło się w Stanach Zjednoczonych.

Zamówienie obejmuje do 4000 megawatów mocy odnawialnej, a wszystko to w celu bezpośredniego zwalczania zmian klimatycznych. Z tych 4000 MW do 2500 megawatów powinno pochodzić z morskich projektów wiatrowych, kolejne 1500 megawatów - z dużych lądowych projektów energii odnawialnej. To zamówienie o mocy 1500 MW, wydane specjalnie przez New York State Energy Research and Development Authority (NYSERDA) i New York Power Authority (NYPA), jest największym w USA zamówieniem dla lądowych projektów energii odnawialnej.

- Podczas jednego z najtrudniejszych okresów, przed jakim stanął Nowy Jork, nadal koncentrujemy się na wdrażaniu naszego wiodącego w kraju planu klimatycznego i rozwijaniu naszej gospodarki opartej na czystej energii, nie tylko po to, aby przynieść państwu znaczne korzyści gospodarcze i miejsca pracy, ale także szybko atakować zmiany klimatyczne u źródła poprzez redukcję naszych emisji - powiedział gubernator Cuomo. - Dzięki tym rekordowym zabiegom o odnawialne źródła energii i nową infrastrukturę, Nowy Jork nadal jest liderem w realizacji najbardziej ambitnego Zielonego Nowego Ładu w kraju, tworząc przyszłość napędzana czystymi, odnawialnymi źródłami energii.

Najnowsze zamówienie pomoże osiągnąć stanowi Nowy Jork połowie drogi do celu, jakim jest 9000 megawatów z morskiej energii wiatrowej do 2035 r. Jednocześnie projekt zapewnia znaczny postęp w realizacji celu stanu Nowy Jork polegającego na zabezpieczeniu 70 proc. energii elektrycznej w stanie z energii odnawialnej do 2030 r.

Oczekuje się, że oba starania przyniosą około 7 miliardów dolarów bezpośrednich inwestycji i około 4500 krótko- i długoterminowych miejsc pracy. Z punku widzenia stanu, w którym, według najnowszych danych pracy po pandemii nie ma co piąty mieszkaniec, to nie wiele. Ale zdaniem ekspertów może pobudzić wzrost gospodarczy i przywracanie gospodarki na normalne tory.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

JXORK
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]