WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Na Syberii powstaje pierwsza rosyjska pływająca elektrownia słoneczna

  • 13 sierpnia 2020 20:58
  • Autor: PARA
Reklama

Pomysł godny Rosjan: elektrownia słoneczna zapewni energię elektrowni wodnej. Rosyjski producent energii wodnej Rushydro i producent energii słonecznej Hevel zakończyli budowę pływającej elektrowni słonecznej na terenie elektrowni wodnej firmy Nizhne-Bureyskaya o mocy 320 MW w regionie Amur na rosyjskim Dalekim Wschodzie .

Obiekt został zbudowany ze 140 paneli słonecznych zamontowanych na pływakach typu pontonowego. Instalacja fotowoltaiczna zajmuje powierzchnię 474 metrów kwadratowych i składa się z 10 rzędów modułów fotowoltaicznych, po 14 paneli w każdym, zamontowanych pod kątem nachylenia 15 stopni.

Według rosyjskiego producenta modułów, generator pływający jest zapewniany przez specjalny schemat połączeń modułów pływających i jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać kilka metrów różnicy poziomów wody i fal.

- Pływająca elektrownia fotowoltaiczna o mocy 52,5 kW wytwarza energię elektryczną na potrzeby elektrowni wodnej - wyjaśnia rzecznik Hevel

Hevel twierdzi również, że specjalna konstrukcja pływających pontonów projektu skraca czas budowy i zwiększa jej mobilność. Instalację fotowoltaiczną można szybko zdemontować i przetransportować do dowolnej części zbiornika.

Obiekt pływający pokrywa znaczną część zapotrzebowania elektrowni wodnej na energię elektryczną, co pomaga zwiększyć dostawy energii elektrycznej netto do sieci i poprawić efektywność dostaw.

Firma Rushydro ogłosiła plan rozszerzenia wykorzystania energii słonecznej na swoim obszarze usług w czerwcu 2017 r . W tym czasie firma zapowiedziała, że ​​chce wdrożyć średniej wielkości instalacje fotowoltaiczne poza siecią w odległych obszarach Jakucji, regionu w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym Rosji. 

W tym czasie Hevel Solar ogłosił również, że zamierza budować off-gridowe elektrownie słoneczne na rosyjskim Dalekim Wschodzie, najbardziej wysuniętym na wschód regionie kraju z ograniczonym dostępem do energii elektrycznej i sieci przesyłowych. Region, który jest największym i najmniej zaludnionym okręgiem Rosji, posiada najbiedniejszą infrastrukturę energetyczną i transportową w kraju. Chcąc usprawnić swoją infrastrukturę, rosyjski rząd stara się przyciągać inwestorów przede wszystkim z krajów regionu Azji i Pacyfiku.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

DGVWP
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]