WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Bytom chce inwestować w nowoczesne technologie energetyczne

  • 27 sierpnia 2020 12:04
  • Autor: AMC
Reklama

Unia stawia na projekty związane z wykorzystaniem nowoczesnych proekologicznych technologii, dlatego nasze miasto będzie podążało w tym kierunku, aby skorzystać z możliwości dofinansowania takich inwestycji – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia podczas spotkania poświęconemu odnawialnym źródłom energii.

Samorządowcy spotkali się z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Węglokoksu oraz Ferrox Energy System, która specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń z zakresu przemysłowych systemów energetycznych w tym układów kogeneracyjnych (CHP) zbudowanych w oparciu o turbiny i silniki gazowe.

Podczas spotkania nawiązano przede wszystkim do zagadnień związanych z dekarbonizacją oraz perspektywami, jakie daje Fundusz Sprawiedliwej Transformacji dla naszego miasta w kolejnej perspektywie unijnej. Poruszono między innymi tematy związane z OZE, przyszłością Bytomia pod względem rozwoju systemu energetycznego i cieplnego, a także współpracy miasta ze spółką Węglokoks.

Jednym z głównym tematów było wykorzystanie innowacyjnych źródeł zasilania ciepła, w tym wykorzystanie biogazu, gazu ziemnego czy wodoru, który w Europie, ale również w Polsce jest coraz częściej wykorzystywany, jako alternatywne paliwo.

- Chcemy zainwestować i wykorzystać proekologiczne, odnawialne źródła energii, dzięki którym możemy zmniejszyć między innymi koszty zużycia ciepła. To szansa dla naszego miasta, dlatego analizujemy możliwości doboru jak najlepszego rozwiązania dla Bytomia – mówił Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

W Bytomiu realizowany jest już  Program Ograniczenia Niskiej Emisji, dzięki któremu mieszkańcy mogą wymienić przestarzałe systemy ogrzewana, co ma to wpływ nie tylko na poprawę stanu środowiska, ale również zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Jak informuje biuro prasowe UM, Bytom w ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast (ICC) otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą  w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości. Ma to szczególne znaczenie dla przygotowań do Sprawiedliwej Transformacji w kolejnej perspektywie Unii. Celem programu Intelligent Cities Challenge /Wyzwania Inteligentnych Miast/ jest wsparcie miast w przechodzeniu na gospodarkę opartą o nowoczesne technologie ekologiczne, energetyczne (głównie OZE) oraz cyfrowe, dzięki czemu uczestnicy projektu mają szansę stać się atrakcyjnymi miastami dla biznesu oraz inwestycji środowiskowych.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]