REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Szyny z ArcelorMittal Poland dla Gdańska i... Urugwaju

  • 8 września 2020 11:35
  • : : autor: AMC
Reklama

Stal z ArcelorMittal Poland obecna jest właśnie w tym rozwoju nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Ostatnie zamówienia szyn pochodzą z Gdańska i Urugwaju.

- Szyny z ArcelorMittal Poland, m.in. nasz flagowy produkt szyna 120 m, zostały wykorzystane przy realizacji projektu poprawy infrastruktury kolejowego dostępu do portów w Gdańsku. Realizacja umów została powierzona konsorcjum spółek TORPOL i PUT Intercor.  Prace, których zakres zakłada przebudowę ponad 70 km torów, 13 przejazdów kolejowo – drogowych i przejść dla pieszych oraz wymianę 221 rozjazdów, rozpoczęły się w 2019 roku.  Efektem prac będzie wzrost potencjału polskich portów - obsługa koleją większej ilości towarów, sprawniejsza odprawia cięższych i dłuższych pociągów - informuje spółka w komunikcie prasowym.

W sumie na realizację tego projektu ArcelorMittal Poland dostarczył  5898 t szyn. Szyny pochodziły z produkcji naszego zakładu w Dąbrowie Górniczej oraz z o zakładu w Gijon (Hiszpania). Na dzisiaj jest to jedyny zakład ArcelorMittal w Europie produkujący szyny o hartowanej główce.

- Pod koniec lipca do Urugwaju dopłynął trzeci statek z naszymi szynami (w sumie dostarczyliśmy prawie 38 000 t szyny 54E1 o długości 18 m) na potrzeby realizacji projektu odnowienia oraz wybudowania 273 km odcinka łączącego stolicę Urugwaju Montevideo z miastem Paso del Toros. Ukończenie projektu planowane jest na rok 2022 - informuje spółka.

Istniejące linie kolejowe zostaną zmodernizowane do wyższych standardów, tak aby pociągi mogły podróżować z maksymalną prędkością 80 km/h. Projekt jest częścią planu rządu urugwajskiego promującego kolej. 

- Bardzo nas cieszy, że jako ArcelorMittal możemy uczestniczyć w tak dużych i prestiżowych projektach infrastrukturalnych. Transport kolejowy to ważny element gałęzi rozwoju społeczeństwa. Tak jak pokazują powyższe przykłady, pomaga usprawnić przepływ towarów, a także łączy regiony. Mamy nadzieję, że będziemy mogli brać udział w kolejnych projektach, w których będą wykorzystane produkowane przez nas szyny - mówi Marek Bednarek, dyrektor sprzedaży szyn i akcesoriów kolejowych.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]