WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Odzyskać ciepło z produkcji

  • 29 października 2020 13:14
  • : : autor: AMC
Reklama

DB Energy podpisała umowę na realizację kompleksowego przedsięwzięcia z obszaru efektywności energetycznej dla Słodownia Soufflet Polska, firmy z branży rolno-spożywczej. Inwestycja o wartości 29 mln zł obejmuje opracowanie i instalację układu kogeneracyjnego, współpracującego z odzyskiem ciepła procesowego na potrzeby zakładu w Poznaniu. Umowa będzie realizowana w modelu ESCO, a wynagrodzenie należne DB Energy z tytułu rozliczenia projektu - płatne przez okres 10 lat - jest uzależnione od wygenerowanych oszczędności kosztów dla klienta.

– Zgodnie ze strategią rozwoju DB Energy, sukcesywnie powiększamy portfel projektów ESCO. Kontrakt dla Słodownia Soufflet Polska to ważny projekt, ponieważ łączy nasze kompetencje doradcze z pozyskaniem finansowania inwestycji dla klienta oraz realizacją projektu w ramach generalnego wykonawstwa. Dzięki współpracy z DB Energy klient otrzymuje pełną obsługę projektu, nie ponosząc ryzyka technicznego i finansowego inwestycji - wskazuje Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy.

DB Energy podpisała umowę na realizację kompleksowej inwestycji energooszczędnej w zakładzie Słodownia Soufflet Polska w Poznaniu, specjalizującym się w produkcji najwyższej jakości słodów dla przemysłu browarniczego. Inwestycja będzie realizowana przez DB Energy w systemie generalnego wykonawstwa w okresie 12 miesięcy, a jej wartość wyniesie 29 mln zł.

Umowa będzie realizowana w modelu ESCO, tj. wartość wynagrodzenia dla DB Energy będzie uzależniona od wygenerowanych oszczędności kosztów dla klienta i będzie stanowić ich procent. Warunki umowy nie odbiegają od standardowych dla tego typu kontraktów. DB Energy będzie pobierać wynagrodzenie za projekt przez okres 10 lat.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do zmniejszenia emisji CO₂ o 9,5 tys. ton w skali roku, co odpowiada rocznej średniej emisji ponad 1,5 tys. domów mieszkalnych w Polsce. Projekt przyczyni się do osiągnięcia celów opisanych w strategicznych dokumentach Polityki Energetycznej Polski dotyczących efektywności energetycznej i ograniczenia emisji CO₂. 

Słodownia Soufflet Polska należy do francuskiej grupy rolno-spożywczej Soufflet, która jest największą firmą rodzinną w branży skupu zbóż w Europie. Grupa zatrudnia ponad 7 tys. pracowników w osiemnastu krajach.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]