WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Wymienili doświadczenia z Zagłębiem Ruhry

  • 29 października 2020 15:50
  • Autor: AMC
Reklama

Kolejne międzynarodowe webinarium z udziałem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) i Regionalnego Zrzeszenia Ruhry (RVR) dotyczyło innowacyjnych projektów rewitalizacyjnych, prowadzone na terenie tych dwóch obszarów metropolitalnych.

Głównym celem tego wydarzenia było zaprezentowanie czterech różnych innowacyjnych projektów rewitalizacyjnych – w tym dwóch już zrealizowanych i dwóch znajdujących się obecnie na etapie realizacji. Webinarium było adresowane przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za prowadzenie projektów rewitalizacji obszarów poprzemysłowych oraz za współpracę z inwestorami, promocję i innowacyjność – czytamy w informacji prasowej GZM.

GZM zaprezentowało dwa projekty: Katowicką Strefę Kultury oraz Fabrykę Pełną Życia w Dąbrowie Górniczej. Strefa Kultury jest wyraźnym symbolem głębokiej przemiany terenów kopalnianych i całkowitej metamorfozy z miasta górniczo-hutniczego w nowoczesne centrum kulturalne. Miasto chce zrealizować kolejne przedsięwzięcie rewitalizacyjnye. Chodzi o budowę tzw. dzielnicy nowych technologii na terenach po byłej kopalni Wieczorek.

Z kolei Fabryka Pełna Życia to projekt realizowany przez Dąbrowę Górniczą na terenach po byłej fabryce obrabiarek Ponar-Defum. Jest to przełomowe przedsięwzięcie w ponad 100-letniej historii Dąbrowy Górniczej, które ma szansę zrewolucjonizować centrum miasta. Na obszarze 4 ha ma powstać miejsce bezpieczne i przyjazne mieszkańcom, reprezentującym wszystkie grupy społeczne: dzieci, młodzieży, osób w wieku produkcyjnym, przedsiębiorców, seniorów i osób niepełnosprawnych. Projekt przewiduje powstanie przestrzeni handlowych, usługowych, biurowych i mieszkalnych.


Dwa projekty rewitalizacyjne zaprezentowała także strona niemiecka. Były to: 5-arealsprogram oraz MARK 51°7. Pierwszy z projektów ma charakter ponadlokalny i jest koordynowany przez firmę Business Metropole Ruhr GmbH. To właśnie reprezentant tej firmy, Börje Wichert, przedstawił główne założenia projektu podczas webinarium. Całość związana jest z planem niemieckiego rządu, dotyczącym odejścia od produkcji energii z węgla do 2038 r.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]