WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Oświetlają Polskę ekologicznie

  • 19 listopada 2020 10:06
  • : : autor: AMC
Reklama

Grupa Enea od wielu lat z sukcesem współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie usług oświetleniowych. W tym roku Enea Oświetlenie obsługuje 346 miast i gmin, wiele z nich powierzyło spółce eksploatację także własnej infrastruktury oświetleniowej. Trwają już wspólne prace nad przygotowaniem umów na kolejny rok.      

Należąca do Grupy Enea spółka oświetleniowa specjalizuje się w realizacji kompleksowych usług związanych z zapewnieniem oświetlenia zewnętrznego (ulic, placów i przestrzeni publicznych) i oświetlenia wnętrz. 

Ustawowym obowiązkiem samorządów jest zapewnienie oświetlenia na terenie gminy. Jest on realizowany  na mocy zawieranych umów na świadczenie usług eksploatacji oświetlenia.

W tym roku Enea Oświetlenie współpracuje z 346 miastami i gminami, wśród nich są niewielkie gminy i  największe polskie miasta, m.in. Poznań, Szczecin, Bydgoszcz. Spółka wspiera także rozwój nowoczesnej infrastruktury oświetleniowej - doradza samorządom, przedstawia nowoczesne rozwiązania technologiczne i wspólnie z samorządami realizuje nowe inwestycje.

 Od lat stawiamy na partnerskie, dobre relacje z naszymi klientami. Stosujemy przejrzyste zasady działania, dla wszystkich miast i gmin w ten sam sposób obliczamy cenę za świadczone usługi – podkreśla Rafał Gietka, prezes Enei Oświetlenie. – Najczęściej zawierane są umowy roczne, choć zdarzają się również klienci, którym zależy na wieloletniej współpracy – dodaje prezes Gietka.  

Z roku na rok zwiększa się liczba samorządów wybierających pełną usługę oświetleniową, która poza eksploatacją oświetlenia zapewnia także energię elektryczną dla ulicznych lamp. Usługa ta ułatwia i upraszcza wzajemne rozliczenia.

Współpraca Enei Oświetlenie z lokalnymi samorządami nie ogranicza się jedynie do eksploatacji oświetlenia drogowego. W wielu miejscowościach zainstalowane są nowoczesne iluminacje, zdobiące światłem obiekty użyteczności publicznej, zabytki, parki, czy pomniki. Co roku w setkach miast świąteczną atmosferę w okresie bożonarodzeniowym tworzą świetlne dekoracje zapewniane przez Eneę Oświetlenie.

- Wspólnie z samorządami pracujemy już nad przygotowaniem umów na przyszły rok. Chcemy być partnerem pierwszego wyboru przy wprowadzaniu inteligentnych rozwiązań w miastach i gminach. Proponujemy energooszczędne i nowoczesne produkty, oświetlenie przyjazne mieszkańcom i środowisku. Dzięki partnerskiej współpracy sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę – mówi Rafał Gietka. 

Enea Oświetlenie zarządza majątkiem oświetleniowym w około 350 polskich gminach, obsługuje ponad 370 tys. punktów świetlnych będących jej własnością oraz blisko 88 tys. punktów świetlnych stanowiących własność gmin.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]