WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Realizują projekt usprawniający zarządzanie ruchem w sieci

  • 4 grudnia 2020 13:29
  • : : autor: AMC
Reklama

System autonomicznej redukcji skutków awarii w głębi sieci energetycznej (SARSA) to innowacyjny projekt usprawniający struktury zarządzania ruchem w sieci, dzięki któremu zmniejszy się liczba i czas trwania przerw w dostawie energii elektrycznej do odbiorców.

- Celem projektu SARSA jest ograniczenie skutków awarii napowietrznej sieci dystrybucyjnej średniego napięcia (SN) poprzez szybszą i bardziej precyzyjną ich lokalizację. Zainstalowanie innowacyjnych urządzeń w sieci SN, umożliwiających nieprzerwaną i niezawodną łączność między poszczególnymi punktami sieci a centralą Operatora Systemu Dystrybucyjnego, pozwoli służbom technicznym na szybszą reakcję na niepożądane zjawiska w sieci elektroenergetycznej - czytamy w komunikacie prasowym.

Efektem będzie zmniejszenie liczby i czasu trwania przerw w dostawie energii elektrycznej do odbiorców oraz szybka i skuteczna izolacja miejsca zwarcia. Przewiduje się, że wdrożenie systemu pozwoli na izolację uszkodzonego odcinka w czasie nie większym niż 21 sekund?.

- Obszar działalności PGE Dystrybucja podlega szybkim i dynamicznym zmianom. Projekty badawczo-rozwojowe, dzięki którym powstają unikalne rozwiązania i innowacje, pomagają dostosować się do nowych realiów rynkowych i wynikających z nich wymagań. Dzięki realizacji takich projektów Spółka może uzyskiwać własne patenty, optymalizować i usprawniać jakość świadczonych usług, a także zwiększać kompetencje zaangażowanej kadry pracowniczej. Te działania przekładają się na efekt w postaci wzrostu przewagi konkurencyjnej - powiedział Marcin Kowalczyk, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

SARSA jest innowacyjnym w skali kraju projektem badawczo-rozwojowym - PGE Dystrybucja jako pierwsza testuje takie rozwiązanie. Realizacja zadania dofinasowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO Inteligentny Rozwój 2014-2020. Budżet projektu, realizowanego przez konsorcjum trzech firm: PGE Dystrybucja (Lider), Apator Elkomtech i MindMade, wynosi ponad 8,5 mln zł, a łączna wysokość dofinansowania to ponad 4 mln zł.

Zakończenie wdrożenia projektu przewidywane jest na marzec 2022 r.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]