REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Europejski Pakt na rzecz Klimatu - liczy się obywatel

  • 10 grudnia 2020 13:47
  • : : autor: AMC
Reklama

Komisja Europejska zainicjowała Europejski Pakt na rzecz Klimatu – ogólnounijną inicjatywę zachęcającą obywateli, społeczności i organizacje do udziału w działaniach na rzecz klimatu i budowania bardziej ekologicznej Europy. Pakt, stanowiący element Europejskiego Zielonego Ładu, stwarza przestrzeń, w której wszyscy zainteresowani mogą wymieniać się informacjami, prowadzić debaty oraz podejmować działania związane z kryzysem klimatycznym. Stanowi on także sposobność do zaangażowania się w coraz liczniejszy europejski ruch na rzecz klimatu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wiceprzewodniczący wykonawczy KE do spraw Europejskiego Zielonego Ładu Frans Timmermans powiedział: - Europejski Pakt na rzecz Klimatu zgromadzi wszystkich, którzy chcą podjąć działania na rzecz naszej planety. W ramach tego paktu chce pomóc wszystkim w Europie w podejmowaniu działań w ich codziennym życiu oraz pragniemy dać wszystkim możliwość zaangażowania się w transformację ekologiczną i inspirowania się nawzajem. Jeśli chodzi o przeciwdziałanie zmianie klimatu, każdy może działać i każdy może wnieść swój wkład. 

Komisja wprowadziła w życie Europejski Zielony Ład rok temu, jako plan mający na celu przekształcenie UE w sprawiedliwe, zdrowe, zrównoważone i dobrze prosperujące społeczeństwo.

Ma on także pomóc naprawić to, w jaki sposób traktujemy przyrodę. Komisja wprowadza politykę i przepisy niezbędne do urzeczywistnienia zmian systemowych. Rozwiązania przedstawione w Zielonym Ładzie mogą jednak odnieść sukces tylko wówczas, gdy wszyscy aktywnie się zaangażują i wniosą wymierny wkład.

Pakt zapewnia ludziom ze wszystkich środowisk przestrzeń do nawiązywania kontaktów oraz wspólnego opracowywania i wdrażania rozwiązań klimatycznych, zarówno tych zakrojonych na szeroką skalę, jak i tych mniejszych. Jest otwartą i ewoluującą inicjatywą na rzecz działań w dziedzinie klimatu. Stanowi zachętę do wymiany informacji na temat zmiany klimatu i degradacji środowiska oraz sposobów radzenia sobie z tymi zagrożeniami. Dzięki platformie internetowej oraz poprzez dialog obywatelski i kontakty między obywatelami pakt ten będzie wspierać powiązanie między transformacją cyfrową, a transformacją ekologiczną.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]