REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

W Katowicach ruszył punkt składania wniosków w programie Czyste Powietrze

  • 2 lutego 2021 07:37
  • : : autor: AMC
Reklama

Do 37 tys. zł dofinansowania do wymiany źródeł ciepła w domach jednorodzinnych. Tyle można otrzymać w ramach programu Czyste powietrze. Wnioski na takie wsparcie finansowe można składać w Miejskim Centrum Energii w Katowicach przy ulicy Młyńskiej 2. Pracownicy MCE pomogą w ich wypełnieniu - informuje katowicki Urząd Miejski.

–  Jeśli chodzi o realizację projektów mających na celu poprawienie jakości powietrza, Katowice są liderem w województwie śląskim. Jako miasto wspieramy finansowo wymianę starych systemów grzewczych na nowe i ekologiczne. W latach 2015 – 2020 dofinansowaliśmy wymianę 4865 źródeł ciepła kosztem 42,1 mln zł. Zwiększyliśmy też dopłaty na zakup dobrej jakości opału dla osób, które z powodu sytuacji finansowej mają z tym problemy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W grudniu 2020 r. miasto Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW) podpisały porozumienie dotyczące wsparcia w realizacji programu Czyste Powietrze. W ramach porozumienia w Miejskim Centrum Energii położonym przy ul. Młyńskiej 2 od dziś, tj. 1 lutego można uzyskać pomoc w wypełnieniu i przesłaniu do WFOŚiGW  wniosków o dofinansowane z Programu Czyste Powietrze. Jest to kolejny element wsparcia mieszkańców Katowic w walce o lepszą jakość powietrza w mieście. Z tego udogodnienia mogą skorzystać mieszkańcy ubiegający się o podstawowy lub rozszerzony zakres dofinansowania.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz koniecznością przestrzegania zasad związanych z zachowaniem bezpieczeństwa zgodnego z reżimem sanitarnym i wytycznych Ministra Zdrowia, osoby zainteresowane pomocą w wypełnieniu wniosku i jego złożeniem, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem (32) 259 32 85 lub na adres mailowy mce@katowice.eu  w celu uzyskania szczegółowych informacji i umówienia się na indywidualne konsultacje w punkcie.

Z uwagi na RODO oraz reżym sanitarny w MCE może przebywać pracownik MCE i jedna osoba chcąca złożyć wniosek. Konsultacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miasta Katowice.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]