WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Oferują nieodpłatnie 1 kW

  • 8 kwietnia 2021 13:35
  • Autor: AMC
Reklama

Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie instalacji PV, chcąc nie tylko zmniejszyć wydatki na prąd, ale również zadbać o jakość powietrza. Tarnowski Hymon, wychodząc naprzeciw klientom, proponuje nieodpłatnie dodatkowy 1 kW energii do instalacji PV - czytamy w informacji prasowej.

Z analiz Hymona wynika, że prosumenci, których liczba zbliża się do pół miliona, coraz częściej inwestują zaoszczędzone, dzięki fotowoltaice pieniądze, na zwiększanie instalacji. Z tego powodu spółka wprowadza swoją autorską, wiosenną ofertę, w której proponuje nieodpłatnie 3 dodatkowe moduły instalacji fotowoltaicznej wraz z konstrukcją i montażem.

Z najnowszego raportu European Clean Air Centre wynika, że mimo ogólnej poprawy jakości powietrza, są w Polsce wciąż takie miejsca, w których działania ludzi przyczyniają się pogorszenia jego stanu i zwiększenia stężeń szkodliwych substancji.

Optymalnym dla środowiska i zdrowia człowieka jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wiosną coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu i wszyscy chcielibyśmy, żeby było ono czyste. Odpowiedzią jest kampania Wiosna z Hymonem, w ramach której pierwszych 500 osób, które w kwietniu podpiszą umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 4 kWp do 9 kWp otrzyma 3 moduły gratis.

–  Domów jednorodzinnych w Polsce jest około 5 milionów, więc ogromna część ich właścicieli zwleka z decyzją o rozpoczęciu wykorzystywania energii słonecznej na przykład do momentu uruchomienia programu Mój Prąd – mówi Damian Krzaczek,  wiceprezes spółki Hymon.

– Dlatego chcemy zwiększyć o 1kW moc oferowanych instalacji, jednocześnie redukując jej koszty – dodaje.

Każdy dom jednorodzinny w Polsce musi posiadać tzw. świadectwo energetyczne, określające m.in. zapotrzebowanie budynku na energię np. do ogrzewania. Inwestycja w budownictwo energooszczędne i OZE – w tym przypadku energią słoneczną, radykalnie zmniejsza koszty utrzymania nieruchomości.

Według najnowszego raportu URE na koniec 2020 r., energia elektryczna wytwarzana była w ponad 450 tysiącach mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ich łączna moc zainstalowana wynosiła ponad 3 GW. Prawie 100 proc. z nich było użytkowanych przez prosumentów.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

RKHXX
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]