Oferują nieodpłatnie 1 kW
- 8 kwietnia 2021 13:35
- : : autor: AMC
Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie instalacji PV, chcąc nie tylko zmniejszyć wydatki na prąd, ale również zadbać o jakość powietrza. Tarnowski Hymon, wychodząc naprzeciw klientom, proponuje nieodpłatnie dodatkowy 1 kW energii do instalacji PV - czytamy w informacji prasowej.
Z analiz Hymona wynika, że prosumenci, których liczba zbliża się do pół miliona, coraz częściej inwestują zaoszczędzone, dzięki fotowoltaice pieniądze, na zwiększanie instalacji. Z tego powodu spółka wprowadza swoją autorską, wiosenną ofertę, w której proponuje nieodpłatnie 3 dodatkowe moduły instalacji fotowoltaicznej wraz z konstrukcją i montażem.
Z najnowszego raportu European Clean Air Centre wynika, że mimo ogólnej poprawy jakości powietrza, są w Polsce wciąż takie miejsca, w których działania ludzi przyczyniają się pogorszenia jego stanu i zwiększenia stężeń szkodliwych substancji.
Optymalnym dla środowiska i zdrowia człowieka jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wiosną coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu i wszyscy chcielibyśmy, żeby było ono czyste. Odpowiedzią jest kampania Wiosna z Hymonem, w ramach której pierwszych 500 osób, które w kwietniu podpiszą umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 4 kWp do 9 kWp otrzyma 3 moduły gratis.
– Domów jednorodzinnych w Polsce jest około 5 milionów, więc ogromna część ich właścicieli zwleka z decyzją o rozpoczęciu wykorzystywania energii słonecznej na przykład do momentu uruchomienia programu Mój Prąd – mówi Damian Krzaczek, wiceprezes spółki Hymon.
– Dlatego chcemy zwiększyć o 1kW moc oferowanych instalacji, jednocześnie redukując jej koszty – dodaje.
Każdy dom jednorodzinny w Polsce musi posiadać tzw. świadectwo energetyczne, określające m.in. zapotrzebowanie budynku na energię np. do ogrzewania. Inwestycja w budownictwo energooszczędne i OZE – w tym przypadku energią słoneczną, radykalnie zmniejsza koszty utrzymania nieruchomości.
Według najnowszego raportu URE na koniec 2020 r., energia elektryczna wytwarzana była w ponad 450 tysiącach mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ich łączna moc zainstalowana wynosiła ponad 3 GW. Prawie 100 proc. z nich było użytkowanych przez prosumentów.