WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

W Kopalni i Elektrowni Bełchatów Dzień Otwarty Centrum Rozwoju Kompetencji

  • 27 sierpnia 2021 11:00
  • Autor: AMC
Reklama

Pracownicy Kompleksu Energetycznego Bełchatów uczestniczyli w Dniu Otwartym Centrum Rozwoju Kompetencji. Podczas wydarzenia pracownicy mogli zapoznać się z ofertą szkoleń i kursów ukierunkowanych przede wszystkim na rozwój kompetencji i kwalifikacji związanych z odnawialnymi źródłami energii. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób – pracowników Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz spółek zależnych - informuje PGE.

- Centrum Rozwoju Kompetencji jest pierwszym elementem działań przygotowanych przez PGE w ramach transformacji regionu bełchatowskiego. Głównym zadaniem Centrum jest podnoszenie jakości kształcenia zawodowego, odpowiadającego zapotrzebowaniu przedsiębiorców i zmieniającego się rynku pracy w województwie łódzkim, w tym przede wszystkim w sektorze energetyki odnawialnej - czytamy w komunikacie.

Centrum zostało stworzone z myślą o pracownikach PGE i mieszkańcach regionu Bełchatowa, którzy z uwagi na swój wiek nie będą mogli dopracować do emerytury w kompleksie lub w firmach prowadzących działalność komplementarną dla Kopalni i Elektrowni Bełchatów. W ramach Centrum będą oni mogli zdobyć nowe kwalifikacje i rozwinąć kompetencje, aby pozostać aktywnymi na lokalnym rynku pracy.

- Centrum Rozwoju Kompetencji powstało dla Państwa – pracowników Kompleksu Energetycznego Bełchatów oraz mieszkańców regionu. CRK powstało w odpowiedzi na potrzebę przekwalifikowania pracowników związanych z energetyką konwencjonalną i ma być miejscem, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli zdobywać nowe umiejętności i wiedzę poprzez udział w kursach zawodowych, szkoleniach oraz warsztatach. Oferta CRK będzie aktualizowana i dostosowywana do potrzeb i oczekiwań pracodawców i pracowników. Zachęcam do aktywnego korzystania z oferty CRK i podnoszenia swoich kwalifikacji – mówi Magdalena Wyrzykowska-Glezner, dyrektor Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w PGE.

Podczas Dnia Otwartego CRK pracownicy kopalni, elektrowni oraz współpracujących z nimi spółek zależnych z Grupy PGE mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą Centrum. Na stoiskach promocyjnych pracownicy Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w PGE SA., Departamentu HR PGE GiEK, oddziałowych wydziałów HR i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odpowiadali na pytania pracowników i zachęcali do zapisania się na oferowane kursy i szkolenia.

- W ramach transformacji energetycznej regionu bełchatowskiego musimy zadbać o pracowników zatrudnionych w segmencie energetyki konwencjonalnej. Chcemy dać pracownikom naszych kompleksów energetycznych możliwość pozyskania nowych umiejętności i kwalifikacji, które docelowo pomogą w znalezieniu zatrudnienia na lokalnym rynku pracy. Umożliwienie pracownikom przebranżowienia się jest dla nas kluczowym aspektem działalności. Centrum Rozwoju Kompetencji będzie z pewnością miejscem kształtującym przyszłość regionu bełchatowskiego przez najbliższe lata – mówi Aneta Olczyk, dyrektor Departamentu HR PGE GiEK.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]