WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGE i PGG porozumiały się w sprawie dostaw węgla

  • 27 sierpnia 2021 15:08
  • Autor: AMC
Reklama

27 sierpnia największy producent energii w Polsce - PGE Polska Grupa Energetyczna oraz największy producent węgla – Polska Grupa Górnicza zawarły porozumienie do umów na dostawy węgla kamiennego.

W informacji prasowej czytamy, że dzięki porozumieniu uregulowane zostały zasady dalszej współpracy do roku 2023 w ramach obowiązujących wieloletnich umów. Przede wszystkim uzgodniono  kwestie związane z dostawami węgla, które nie mogły zostać odebrane przez PGE w wyniku zmniejszonego zapotrzebowania na energię elektryczną w związku z pandemią Covid-19.

Porozumienie osiągnięto w sposób kompromisowy z poszanowaniem interesów obu Stron. Gwarantuje ono ciągłość współpracy i pozwala na niezakłócone funkcjonowanie PGG, a dla PGE zapewnia rynkowe warunki odbioru zakontraktowanego węgla kamiennego.

- Nieprzerwane dostawy węgla kamiennego są dla nas priorytetem, a PGG jest naszym kluczowym partnerem. Stabilne ramy współpracy są w interesie obu firm, dlatego nie miałem wątpliwości, że wypracujemy kompromisowe rozwiązanie  - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. -

- Zależy nam na trwałości umów, przy zachowaniu rynkowych warunków, ponieważ mają one podstawowe znaczenie dla ceny produkowanej przez nas energii elektrycznej. Dobra współpraca obu grup jest ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski – dodaje Wojciech Dąbrowski.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (1)Napisz komentarz

Gordon
27 sierpnia 2021 15:25
Rozumiem, że te porozumienie bierze pod uwagę obecnie rekordowe ceny węgla na rynkach światowych ? Skoro potrafili robić burzę przy niskich cenach węgla to obecnie powinni płacić tyle ile węgiel kosztuje na rynkach światowych. Zakpili sobie bezczelnie z umów długoterminowych, które miałby zabezpieczać obie strony, gdy węgiel był drogi energetyka bardzo chętnie korzystała z tego porozumienia i odbierali węgiel po cenach niższych niż na rynkach światowych, gdy ceny zaczęły spadać nagle zaczął się lament, że oni tyle płacić nie będą, ponieważ ceny spadły, to jest normalne ? to jest odpowiedzialne podejście ? W tej sytuacji, gdy węgla na świecie brakuje, a ceny szybują, PGG powinno postawić twarde warunki i kazać płacić PGE ceny jakie widnieją na rynkach światowych. Nie potrafią nawiązywać uczciwej współpracy to powinni obecnie płacić tyle ile się należy...

Napisz swój komentarz

QDXMS
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]